E-Nabiz

Uyku İlacı Reçetesiz Alınır mı

30.07.2022
Uyku İlacı Reçetesiz Alınır mı

Uyku ilacı reçetesiz alınır mı bu konuda sizin için yazı hazırladık uyku problemi yaşıyor olabilirisiniz. Uyku sorununuzu çözmek isteyebilirsiniz. Peki uyku ilacı reçetesiz satılır mı ?

Bu sorunun yanıtı uyku ilacı reçetesiz alınmaz olacaktır. Uyku ilacı denilince akla bir tane ilaç gelmez. Birçok farklı marka söz konusudur. Bu nedenle uyku ilacı güncel fiyatı bu ilaçların markalarına ve mg özelliklerine göre değişiklik gösterir. Uyku ilaçlarının tamamı yeşil reçete ile satılan ilaçlardır. Beyaz reçeteli ilaçların bir kısmını, reçetesiz de eczaneden gidip satın almak mümkün. Ancak yeşil reçeteli ilaçları uzman hekim kontrolünde ve raporunda satın alabilirsiniz. Bu durum da sizin eczaneye ya da başka bir yerden direkt olarak uyku ilacı satın alamayacağınızı gösteriyor.

Unisom reçetesiz satılır mı

Hekime başvurarak ve ister reçete ile isterseniz mevcut uzun süren durumunu kontrol amacıyla rapor çıkararak bu ilaçları temin edebilmeniz mümkün. Çünkü uyku ilacı yan etkileri oldukça fazladır. Sürekli uyku hali, sakinlik, derin uyku gibi, amacına uygun yan etkileri vardır. Uzun süreli kullanımı anksiyete gibi sorunlara yol açar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.