E-Nabiz

Exagyn Reçetesiz Satılır mı

28.10.2022
Exagyn Reçetesiz Satılır mı

Exagyn kadın hastalıklarında kullanılan fitil şeklinde ilaç türüdür. Özellikle vajinal mantar ve bakterilere karşı kullanılan ilaç oldukça etkilidir. Vajinal sıkıntıların giderilmesinde kullanılan ilaç iltihap giderici özelliktedir. Exagyn reçetesiz satılır mı hastalar tarafından merak edilmektedir. Bu ilaç sayesinde hasta rahatsız edici kaşıntıları engellemektedir. Bununla birlikte mantar ve iltihabın vermiş olduğu akıntı sorununu bertaraf eder.

Jinekoloji bölümünün yazmış olduğu ilaç olan Exagyn reçeteli mi merak konusudur. Sonuç itibari ile hiçbir ilaç doktor kontrolü olmadan alınmamalıdır. Kişinin belirli bir şikâyeti olsa bile herhangi bir ilacı kafasına göre kullanamaz. Bu yüzden kullanılması önerilen ilaçlar reçete edilip alınması gerekmektedir.

Exagyn Reçetesiz Alınır mı

Exagyn ilacı kadın hastalıklarında oluşan mantar ve buna bağlı olarak gelişen iltihaplarda kullanılmaktadır. Exagyn tablet ilaç vajinal yola direk uygulanabilen bir ilaçtır. Exagyn reçetesiz alınır mı kaşıntı, akıntı, iltihap gibi şikayetleri olan kişiler tarafından düşündürücüdür. Ancak bu ilaç reçetesiz şekilde verilmemektedir. Bu ilacının kullanılması için uzman jinekolog muayenesinden geçmeniz gerekir. Bununla birlikte ilacı kullanım sağlayan hastalar Exagyn SGK karşılıyor mu sorusunu sormaktadır.

Ebixa reçetesiz satılır mı

İlacın maliyeti 75.91 lira olarak gözlemlenmektedir. İlaç uzman hekimce reçete edilmesi ile birlikte SGK tarafından karşılanmaktadır. Bu sayede ilaç ücretsiz olarak kullanılabilmektedir. Ancak reçetesiz kullanımı bulunmamaktadır. Herkesin hastalığı farklı seyredebilir. Mantar sanılan şey aslında çok başka bir durumun habercisi olabilir. Bu sebeple doktora görünmeden ilaç kullanımı yapılmamalıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.