E-Nabiz

1000 Nüfuslu aile hekimi maaşı

17.01.2022
1000 Nüfuslu aile hekimi maaşı

1000 Nüfuslu aile hekimi maaşı, aile hekimi maaşı ne kadar ve aile hekimliği maaşları ne kadar güncel gibi sorular hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Nüfus miktarı aile hekimlerinin maaşlarını doğrudan etkilemektedir. Aile hekimliği birimine düşen nüfus miktarı ne kadar fazlayla aile hekimlerinin aylık kazançları da o ölçüde artacaktır. Aile hekimlerinin ortalama maaşlarının 12 bin 500 TL civarında olduğu bilinmektedir. Aile hekimlerinin maaşını devletin vermiş olduğu ek ödemelerle performans ile sınav puanı doğrudan etkilemektedir.

1000 Nüfuslu aile hekimi maaşı

Aile hekimliği birimleri için ödeme yapılması gündeme geldiği zaman karşımıza puanla sistemi çıkar. Burada en temel puan 1000 puandır. 1000 puan altındaki aile hekimleri için 4.156,82 TK ödeme yapılmaktadır. 1000 puan üzerindeki aile hekimlerineyse 5.893,30 TL ödeme yapılmaktadır.

Aile hekimi maaşı ne kadardır?

Günümüz koşullarında en düşük aile hekimi maaşı gündeme geldiği zaman karşımıza 7.200 TL gibi bir ödeme miktarı çıkmaktadır. Yine aile hekimlerinin alabildiği en yüksek maaş miktarı söz konusu olduğu zaman 20 bin 500 TL civarında bir rakam karşımıza çıkmaktadır. Aile hekimlerinin maaşlarının belirlenmesinde çalışma süresiyle deneyim ve performans doğrudan etkilidir.

Bununla birlikte aile hekimlerine ödenen kalemlerde sürekli bir şekilde güncellenme yaşanmaktadır. Burada en temel kriter aile hekimliği birimi başına düşen nüfus miktarıdır. Çünkü aile hekimliği birimine düşün nüfus miktarı ne kadar fazla olursa aile hekimlerinin baktığı hasta sayısı da artış gösterecektir.

Bu da gayet doğal olarak aile hekimlerinin performanslarını arttırdığından maaş durumunu da pozitif yönde etkileyecektir. Ayrıca maaş durumunu etkileyen bir diğer unsur ise doktor üzerine kayıtlı hasta sayısıdır. Hasta sayısı 3500 üzerine çıktığında maaşları da bu orantıda artmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.