E-Nabiz

Unisom Reçetesiz Satılır mı

29.07.2022
Unisom Reçetesiz Satılır mı

Unisom reçetesiz alınır mı ve unisom reçetesiz satılır mı sorularına cevap bulacağız. Unisom, doksilamin etken maddesini içeren, uyumakta güçlük çeken ve uyku sorunu yaşayan kişilere doktorlar tarafından verilen bir ilaçtır. Ancak bununla beraber, ciltte yaşanan kızarıklık, tahriş ve alerjik reaksiyonların çözümü için de reçete edilebilir. 25 mg tablet formunda bulunur. Unisom ilacının eczanelerden alınabilmesi için doktor tarafından reçete edilmesi gerekmektedir. Bundan dolayı reçetesiz olarak unisom’un alınması mümkün değildir. Normal reçete olarak yazılır.

Unisom güncel satış fiyatı 23.36 TL‘dir. SGK tarafından ayakta tedavi ve yatarak tedavi kategorilerinde karşılanmaktadır. Unisom’un ATC sınıfı içerisinde solunum, sistemi sistemik kullanılan antihistaminikler, aminoalkil eterleri ve doksilamin sınıfında geçmektedir.

Cialis reçetesiz alınır mı

Ağız kuruluğu, mide bulantısı ve bulanık görme yan etkileri en çok karşılaşılan yan etkiler arasında yer alır. Ancak doksilamin etken maddesine karşı hassasiyeti olan kişiler tarafından kullanılmamalıdır. Bununla ilgili olarak doktorunuzdan detaylı bilgi alabilirsiniz. Ayrıca ilacın kullanımıyla ilgili olarak, prospektüste yazan dozdan daha fazla kullanmanız vücudunuzda çeşitli fonksiyonlarda risk oluşturabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.