E-Nabiz

Aile hekimimden nasıl randevu alınır

09.02.2022
Aile hekimimden nasıl randevu alınır

Aile hekimimden nasıl randevu alınır, aile hekimlerinden nasıl randevu alınır, aile hekimi randevu almadan gidilir mi gibi sorular hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Koronavirüs salgınında sonra halk sağlığı korumak için yapılan aşı çalışmalarından sonra aile hekimliği hizmetlerinin önemi bir hayli arttı. Vatandaşlar salgından korunmak için sağlık bakanlığının yürürlüğe koyduğu koronavirüs ve benzeri aşılarını yaptırmak için sıraya girdi. Hal böyle olunca da karışıklık olmaması adına aile hekimliği randevu sistemi devreye girdi ve aile hekimimden nasıl randevu alabilirim konusu güncel konular arasında yer almaya başladı. Konu ile ilgi detaylı bilgiyi tek başlık altında inceleyebilirsiniz.

Aile hekimimden nasıl randevu alınır

Aile hekiminden randevu almak isteyenler 2 farklı yöntem vardır. Birincisi MHRS sistemine kaydolup, https://www.mhrs.gov.tr/Vatandas/ online üzerinden almak, ikincisi ise ALO 182 hekim randevu merkezini arayarak randevu almaktır. Ayrıca cep telefonlarınız MHRS uygulamasını indirerek de aile hekimi randevu hizmeti alabilirsiniz.

Aile Hekimi Sorgulama Nasıl Yapılır

Aile hekimliği sorgulama işlemi ise vatandaşlar kimlik numaraları ile ikamet ettiği bölgede bulunan aile toplum sağlığı merkezi ya da il sağlık müdürlüğü ile irtibata geçmeleri gerekmektedir. Bunun dışında www.ailehekimligi.gov.tr resmî sitesine gerekli bilgileri girerek de aile hekiminin kim olduğu öğrenilebilir. İnternet üzerinden öğrenmek zamanda tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

Aile Hekimine Randevusuz Gidilebilir Mi?

Aile hekimine tedavi olmak amacı ile gidilmesi gerekiyorsa randevu alma zorunluluğu yoktur. Fakat koronavirüs aşısı gibi randevu alma zorunluluğu bulunan sağlık hizmetleri için randevu alma zorunluluğu vardır. Muayene olmak ya da gebelik takibi yaptırma yeni doğan aşısı benzeri test ve değerlendirmeler için randevu alma gereği bulunmamaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.