E-Nabiz

Sağlık Ocağı Tahlil Sonuçları E nabıza Ne Zaman Düşer

07.01.2022
Sağlık Ocağı Tahlil Sonuçları E nabıza Ne Zaman Düşer

E-nabız hayatımızı büyük ölçüde kolaylaştıran ve sağlık hizmetlerinde işlemlerimizi kolaylaştıran uygulamaların başında geliyor. Uygulama üzerinden gerek hastane gerekse de sağlık ocaklarında yaptığımız testleri görüntüleyebiliyoruz. Bu bağlamda insanlar sağlık ocaklarından (aile sağlığı merkezlerinden) yaptırdıkları test sonuçlarını da ne zaman görebileceklerini merak ediyorlar. Peki sağlık ocağı tahlil sonuçları e-nabıza ne zaman düşer? Yaptırdığımız bu testlerin sonucunu ne zaman görüntüleyebiliriz?

Tahlil ve test sonuçları e nabızda görünür mü

Sağlık Ocağı Tahlil Sonuçları E-nabıza Ne Zaman Düşer

E-nabız sistemine yaptırdığımız tahliller sonuç çıktığı anda düşmektedir. Sağlık ocağında yaptırdığınız testlerinde sonucu çıktığı anda e-nabıza yansımaktadır. Yani aslında sağlık ocağında yaptırdığım testin sonucu e-nabıza ne zaman düşer sorusu ile sağlık ocağında yaptırdığım testin sonucu ne zaman çıkar sorularının cevabı aynı oluyor. Yaptırdığınız testin sonucu çıktığı anda e-nabız üzerinden ulaşılabilir oluyor.

Sağlık Ocağındaki Testlerin Sonucu Ne Zaman Çıkar

Bu soruya net yanıt vermek maalesef mümkün olmamaktadır. Bazı testler birkaç saat içerisinde çıkarken bazı testler sağlık ocaklarında yapılamadığından hastaneye yollanmakta ve bu tür testlerin sonucunun çıkması diğer günü bulabilmektedir. Bu nedenle yaptırdığınız test ve tahlillerin ne olduğuna göre sonucun ne zaman çıkacağı da değişiklik gösterebilmektedir.

Sağlık ocağı tahlil sonuçları e nabıza ne zaman düşer 2
Sağlık ocağı tahlil sonuçları e nabıza ne zaman düşer 2

Testi yaptırdıktan sonra doktorunuzdan veya hemşirenizden testin sonucunun ne zaman çıkacağını öğrenebilirsiniz. Genellikle testlerin sonucu testi yaptırdıktan 1 gün sonra çıkmakta. Özellikle öğle vaktinden önce yaptırdığınız testlerin sonucuna diğer gün ulaşa bilmektesiniz.

Diğer makalalerimiz olan E-Nabız sağlık bakanlığı onay butonu, E-Nabız çocuğumun sağlık bilgileri ve E-Nabız ehliyet için sağlık raporu yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.