E-Nabiz

E-Nabız sağlık bakanlığı onay butonu

12.01.2023
E-Nabız sağlık bakanlığı onay butonu

E- nabız uygulaması sayesinde vatandaşın ve sağlık çalışanlarının işi daha kolay hale gelerek kısa süre içerisinde hallediliyor. E- nabız sistemine giriş yapabilmeniz için ilk adım olarak E-Devlet şifrenizin olması gereklidir.

E-Nabız sağlık bakanlığı onay butonu

E-nabız uygulamasına e-Devlet şifrenizi kullanarak, E-İmzanızı kullanarak ve T.C. numaranızı kullanarak giriş sağlayabilirsiniz. Sisteme giriş sağladığınızda profil bilgilerinizi tamamlamak için yönlendirilmiş olduğunuz sayfada kullanım şartları bulunur. Profilinizin tamamlanması için “Kullanım Şartlarını okudum ve anladım ve kabul ediyorum” uyarısının yanında bulunan butona tıklamanız gereklidir.

  • Profil bilgilerinin tamamlanması için ikinci aşama kişisel bilgilerinizi tam ve eksiksiz doldurmanız gereklidir.
  • Kişisel bilgilerinizi tamamladıktan hemen sonra “Paylaşım Seçenekleri” kısmından kişisel sağlık bilgilerinize hangi kişilerin erişim sağlamasını istiyorsanız seçebilirsiniz.
  • Profil oluştuktan sonra son aşama olan erişim bilgileridir. Bu kısımda sisteme cep telefonu bilgilerini ve E-nabız sisteme girişinde kullanacağınız şifre bilgilerinizi girmeniz gereklidir.

E-Nabız sistemini kullanan kişiler merkezi hekim randevu sisteminden diledikleri bölüme randevu oluşturabilirler. Çocukları için ve yetkilendirilmiş oldukları yakınları içinde randevu alabilirler. Aynı zamanda geçmiş sağlık bilgilerini paylaşarak tedavi aşamalarında kalite ve hız katarlar. Böylelikle hastanın rahatsızlığının teşhisi hemen yapıla bilinir. E- devlet sistemde anne ve babanın birbirine onay vermiş olması gereklidir. Eğer tek bir taraf onay vermemişse sağlık kayıtlarına ulaşılamaz. 15 yaşından küçük olan çocuklar için anne ve babalarının onayı alınmışsa sağlık bilgilerine ulaşılır. Bu anne ve babanın çocuk üstündeki haklarının korunması için gerekli olan bir işlemdir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.