E-Nabiz

Budecort Antibiyotik mi

14.01.2023
Budecort Antibiyotik mi
Budecort muadiliPulmicort, Miflonide, Entocort, Budenofalk, Budenosin
Budecort reçetesiz fiyatı140.93 TL
Barkod numarası8699638523979
Budecort endikasyonlarıİltihaplanmayı azaltmak için endikedir

Budecort, bir steroid olduğu için anti-inflamatuar, anti alerjik ve bronkodilatör özellikleri olan bir solunum yolu ilacıdır. Budecort 2 mg/ml süspansiyon içeren tek dozluk ampullerde satılır. Genel olarak Budecort antibiyotik mi yoksa değil mi bu konu merak ediliyor. Budecort, glukokortikosteroid olarak bilinen budesonid etken maddesini içeren bir ilaçtır. Bu ilaç solunum yolları enflamasyonlarını azaltmak için kullanılır, özellikle astım ve kronik obstrüktif akciğer hastalığı (KOAH) gibi durumlarda kullanılır. Bu ilaç iltihaplanmayı azaltır ve solunum yollarını genişletir. Bu nedenle Budecort bir antibiyotik değil, bir kortikosteroid ilaçtır.

Budecort ilacının merak edilen bir diğer tarafı ise fiyatı. Budecort eczanelerde normal reçete ile satılır. Yani ilacı doktorun yazması gerekir. İlaç reçetesiz alınamaz. Budecort eczane fiyatı ise 140.93 TL’dir.

Budecort Kullananlar

Daha öncede söylediğimiz gibi Budecort, astım, bronşit ve diğer solunum yolları hastalıklarının tedavisinde kullanılır. Bu yüzden Budecort kullananlar ilacı kullandıktan sonra ciddi bir nefes darlığı çekerse mutlaka bir sağlık kuruluşuna başvurmalıdır.

Peki, Budecort ne için kullanılır. Budecort solunum yolu enflamasyonlarının tedavisinde kullanılır, özellikle astım iltihabı gidermek, solunum yolunu genişletmek ve hastalık belirtilerini kontrol altına almak amacıyla kullanılır. Bu ilacın kullanımı mutlaka doktorunuzun reçetesine göre düzenli olarak yapılmalıdır. Ancak, Budecort başlamış bir akut astım atağını direk olarak hafifletmez, o yüzden akut astım atağında ek tedavi gerekebilir.

Bunlarada bakabilirsiniz

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.