E-Nabiz

E-Nabız Metodoloji ne demek

29.01.2022
E-Nabız Metodoloji ne demek

E-Nabız günümüzde hastanedeki Randevu alma ,tahlil sonucu, röntgen sonucu, randevu geçmişi, aile hekimi, sağlık ocağı, eczane gibi tüm sağlık hizmetlerini içeren bir uygulamadır. Ayrıca E-Nabız uygulaması sürekli kendini güncelleyen tüm hizmetlerini de ücretsiz bir şekilde veren bir sağlık uygulamasıdır.

E-Nabız Metodoloji ne demek

E-Nabız uygulamasına e-devlet şifresi ve bir telefon numarası ile kayıt yaptırabilirsiniz. Kayıt işlemlerinizi bitirdikten sonra uygulama içerisinde kayıt olurken girdiğiniz ve isteğiniz zaman yeniden güncelleyebileceğiniz kişisel sağlık bilgileriniz ile ve aile hekimi bilgileriniz ile karşılaşırsınız. Ama sayfayı aşağı indirince de tüm randevu geçmişinizi görebilirsiniz. Bu randevu geçmişinde gördüğünüz herhangi bir yanlış tanı yanlış tedavi yanlış uygulama vs. durumlardan dolayı ilgili telefon numarasını arayarak yapabilirsiniz veya uygulama içerisinde silerek yapabilirsiniz veya dilekçe ile tamamen silinmesini veya düzeltmesini talep edebilirsiniz. İşte burada E-Nabız metodoloji devreye girer. E-Nabız uygulaması içerisinde ilgili gün ve tarihi bulup yine ana sayfada randevu geçmişine giderek bu bilgileri teyid ettikten sonra eğer yanlış bir teşhis konulduğunu anlarsanız E-Nabızdaki bu bilgilerinizi delil olarak kullanabilirsiniz ve bu hatanın düzeltilmesini dilekçe vererek halledebilirsiniz. Bunun için de en yakın il sağlık müdürlüğüne giderek dilekçe kağıdı alıp doldurabilirsiniz.

Dilekçeyi tamamen eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir aksi takdirde sağlıklı bir sonuç alamazsınız yani ya cevap ya da sorunu giderecek şekilde sonuç alamazsınız. Dilekçeyi de eksiksiz şekilde doldurduktan sonra o makama teslim ederek hatanın giderilmesini beklemelisiniz ortalama 1-3 iş günü içersinde size dönüş yapılacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.