E-Nabiz

Prozac Reçetesiz Alınır mı

30.07.2022
Prozac Reçetesiz Alınır mı

Prozac reçetesiz alınır mı, prozac reçetesiz satılır mı bu konuda sizlere içerik hazırladık. Güvenilir şekilde yazımızdan yararlanabilir ve en doğru, güncel içerikleri sitemizde bulabilirsiniz. Prozac ne işe yarar? Obsesif kompusif rahatsızlıklarında ve depresyon hastalarında tedavi amaçlı kullanılır. Adet öncesi şiddetli ağrı yaşayan ve bu ağrıların çoğu psikolojik olan hastalar için de reçete edilir. Yeme bozukluğu bulunan kişiler örneğin blumia hastaları da Prozac kullanılarak tedavi edilir.

Uyku ilacı reçetesiz alınır mı

Prozac güncel fiyatı 52,93 TL’dir. Prozac reçetesiz alınır mı diyor iseniz, ne yazık ki bu ilacın reçetesiz şeklinde satışı bulunmamaktadır. Yerli üretim bir ilaçtır. Beyaz reçete ile satılır. Prozac SGK karşılıyor mu diyorsanız bunu kısmi şekilde karşılamaktadır. Ayakta raporlu ve yatan hastalar için bu ilaç SGK tarafından karşılanır. Ancak ayakta tedavi ve raporu bulunmayan hastalar için prozac SGK tarafından karşılanmaz.

Yalnızca, rapor bulunmayan hastaların, alanında uzman hekimler tarafından reçetesi olması gerekir. O zaman SGK ilacı rapora bakmaksızın karşılayacaktır. Yalnızca psikiyatri uzman hekimi tarafından reçete edilir. Bu ilaç 6 aydan uzun süreli kullanım gerektiriyor ise rapor çıkarılması gerekir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.