E-Nabiz

Batticon Antibiyotik mi

12.01.2023
Batticon Antibiyotik mi
Batticon muadiliIsosol, Iyoderm topikal solüyon
Batticon reçetesiz fiyatı21.14 TL
Barkod numarası8699600380210
Batticon endikasyonlarıKesik ve sıyrıklarda enfeksiyonun önlenmesinde endikedir

Batticon bir çok kişinin kullandığı ama içerisinde ne olduğunu bilmediği solisyonlardan birisidir. İnsanların neredeyse hepsi mutlaka Batikon antibiyotik mi değil mi diye bir kez araştırmıştır. Batikon, antibiyotik değil, antiseptik bir solüsyon olup, cerrahi işlemlerde, jinokolojik müdahalelerde, küçük yaraların ilkyardımında, cilt ve mukozanın dezenfekte edilmesinde kullanılır. Etken maddesi olivinil pirolidon-iyotdur. Bakterileri öldürür veya etkisiz hale getirir ama antibiyotikler gibi direk olarak mikroorganizmaları öldürmez.

Batticon eczanelerde 100 ml şişelerde satılmaktadır. Bunun yanında ilaç reçetesiz de satılmaktadır. Batticon eczane fiyatı ise 21.14 TL’dir.

Batticon Kullananlar

Batticon, çok geniş bir kullanım alanına sahip bir antiseptik solüsyondur. Batikon kullananlar arasında böbrek hastalığı olanlar varsa kullanmadan önce mutlaka doktora danışmalıdır. Aynı zamanda, Baticonol scrub adı verilen cerrahi el dezenfektanı da mevcuttur. Bu solüsyon ayrıca, antibiyotik veya steroid tedavisinden sonra da kullanılabilir. Yardımcı maddeler arasında Gliserin, Deiyonize, Etil Alkol Sodyum hidroksit, Sodyum asit fosfat, Mentol ve su bulunur.

Batticon ne için kullanılır merak eden birçok kişi bulunmaktadır. İsterseniz onu da kısaca açıklayalım. Batticon’u bir yeri kanamış ve yara olmuş herkes kullanabilir. Bunun yanında Batticon, tedavi edilen alanı bandaj ile kapatırken cildi ve mukozayı neredeyse tahriş etmez. Ayrıca, zarar görmüş cildin hava almasına izin verir. Bunun yanında ciltten ve doğal kumaşlardan da kolayca temizlenir.

Önceki yazılarım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.