E-Nabiz

Biteral Antibiyotik mi

05.02.2023
Biteral Antibiyotik mi

Etken maddesi bendroflumethiazide olan ve ağır ödemli hastalıkların tedavisinde kullanılan ilaç olarak tanımlanır. Biteral antibiyotik mi diye araştırıldığında ilacın antibiyotik değil bir tür diüretik ilaç olduğu sonucuna varılmaktadır. Antibiyotikler ise bakteriyel enfeksiyonların tedavisi için kullanılır. Diüretik ilaçlar vücuttan su ve tuz atılmasını sağlayan ilaçlardır. Biteral böbrek hastalıklarının tedavisinde sıkça kullanılmaktadır. Biteral eczane fiyatı 117.31 TL’dir.

Biteral Kullananlar

Hastalıklarının tedavisi sürecinde Biteral kullananlar, ilacı yüksek tansiyonun yarattığı olumsuzlukları azaltma ve böbrek hastalıkları konusunda etkili bulmuştur. Ancak ilaç için bazı yan etkiler de bildirilmiştir. Baş ağrısı, baş dönmesi, kirli veya bulanık görme, ateş, kaşıntı veya döküntü gibi olumsuz etkiler ilacın yan etkileri arasındadır. İlacın etkisini göstermesi için gereken süre genellikle kişinin rahatsızlığının şiddetine bağlı olarak değişebilmektedir.

Yan etkilerin görülebilmesi de kullanıcının, ilaçta bulunan aktif maddelere duyarlılığına ve önceden bir hastalık durumu olup olmamasına göre değişebilir. İlacı kullanmadan önce mutlaka doktor ile görüşülüp hastaya uygun bir ilaç rejimi belirlenmelidir. Doktor kontrolünde alınması gereken bir ilaç olduğundan dolayı biteral reçetesiz alınamaz.

Biteral ne için kullanılır konusunda yapılan araştırmalar, ilacın genellikle idrar söktürücü olma özelliğinden dolayı böbrek hastalıklarının tedavisinde önemli bir rol oynadığını göstermektedir. Aynı zamanda yüksek tansiyon ve idrar yolu enfeksiyonlarının tedavisinde de sıkça tercih edildiği söylenebilir. İlacı genellikle tansiyon hastaları, böbrek yetmezliği olan hastalar, ödem hastalıkları olan insanlar kullanmaktadır.

Diğer yazılarım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.