E-Nabiz

Azitro Reçetesiz Alınır mı

16.02.2023
Azitro Reçetesiz Alınır mı
Azitro MuadiliAzeltin, Azomax, Azro, Zitorel, Zitromax, Zitrotek
Azitro Fiyat 202355.37 TL
Barkod Numarası8699525092267
Reçete RengiBeyaz reçete ile satılmaktadır

Birçok kişi tarafından Azitro reçeteli mi sorusu merak edilmektedir. Evet Azitro reçetelidir ve sadece hekimin gerek duyduğu durumlarda reçete edilir. Çünkü; penisiline karşı alerjisi bulunan kişilerin kullandığı ve aynı zamanda enfeksiyonların tedavi edilmesi maksadıyla kullanılan antibiyotik grubundan ilaçtır. Hem erkeklerde hem de kadınlarda cinsel yol ile bulaşan genital enfeksiyonların ortadan kaldırılmasında oldukça etkilidir.

Amoklavin reçetesiz alınır mı

Bunun yanı sıra alt solunum yolunda meydana gelen enfeksiyonların tedavisinde de kullanılır. Karın ağrısı, şişkinlik, bulantılar ve ishal ise, bu ilacın olası görülebilecek yan etkileri arasında bulunmaktadır. Peki Azitro reçetesiz alınır mı? Azitro antibiyotik ilaç grubundan olduğu için reçetesiz alınmaz. Bu mümkün değildir. Azitro beyaz reçeteli ilaçtır ve uzman doktorlar tarafından uygun görüldüğü takdirde reçete edilmektedir. Azitro güncel fiyatı ise, 55.37 TL’dir.

Azitro Reçetesiz Satılır mı

Azitro reçetesiz satılır mı? Merak edenler için cevaplamak gerekir ise, Azitro reçetesiz satılmaz. Ancak doktorunuzun gerek duyduğu durumlarda reçete edilerek kullanılması gerekir. Azitro; süspansiyon şeklinde, hazır olduğunda hafif renksiz biçimde sarıyı andıran, damıtılmış su ile kolaylıkla hazırlanabilen beyaz ya da kirli beyaz rengindeki hazır süspansiyondur.

Tabletleri ise, 3-6-9 ve 12 tabletlik paketler şeklinde eczanelerde satılmaktadır. Süspansiyon kullanıma hazır olarak 30 ml bulunan 60 ml’lik şişeler içerisinde, 70 ml süspansiyon bulunanlarsa 100 ml’lik şişeler içinde yer almaktadır. Bir hayli merak uyandıran Azitro eczaneden alınır mı sorusunun cevabı ise, evet Azitro eczaneden alınır ve sadece doktorunuzun reçete etmesi yeterlidir.

Azitro Yasaklandı mı

Azitro yasaklandı mı sorusu birçok kişi tarafından merak edilerek cevabı aranmaktadır. Öncelikle Azitro’nun etkin maddesi Azitromisin’dir. Azitro, vücuttaki bazı bakteri ve mikroorganizmalar ile savaşır ve antibiyotik grubunda yer almaktadır. Bu bakteri ve organizmaların neden olduğu enfeksiyonları hızlı şekilde tedavi eder. Azitro; sinüzit, bronş iltihabı, zatürre gibi göğüs, boğaz ve aynı zamanda burun enfeksiyonları ile kulak enfeksiyonlarında oldukça etkilidir. Ayrıca farenjit, apse, çıban ve ve cinsel yolla bulaşan hastalıkların tedavisinde de kullanılır.

Bu ilacın muadili olan ilaçlar; Azax 500 Mg, Azeltin 250 Mg, Azeltin 500 Mg ve Azitro 250 Mg şeklinde sıralanabilmektedir. Bu ilaç, yemeklerden 1 saat önce ya da 2 saat sonrasında bol su eşliğinde tüketilir. Peki, azitro yasaklandı mı veya azitro neden yasaklandı merak edenler için yanıtlamak gerekirse de; azitro için herhangi bir yasak söz konusu değildir, yasaklanmamıştır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.