E-Nabiz

MHRS Pin Kodu Nedir? Mhrs Pin Kodu Ne İşe Yarar?

17.02.2022
MHRS Pin Kodu Nedir? Mhrs Pin Kodu Ne İşe Yarar?

MHRS pin kodu nedir, MHRS ne işe yarar, merkezi hekim randevu sistemi (MHRS) pin kodu uygulaması nedir ve Mhrs pin kodu ne işe yarar gibi sorular hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Merkezi Hekim Randevu Sistemi(MHRS) vatandaşlarımızın kişisel bilgileri ile giriş yapabildiği ve sağlık verilerini görüntüleyebildiği geniş kapsamlı teknolojik alt yapısı organdır. Geçtiğimiz günlerden basına yansıyan Merkezi Hekim Randevu Sisteminde (MHRS) ki bilgilerin kötü niyetli kişiler tarafından ele geçirilip çeşitli amaçlar için kullanılması ihtimali konuşulmuştu. Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS)’de sistemde yer alan güvenlik açıklarını kapatabilmek amacıyla harekete geçti. Bu kötü niyetli kişiler sistemde bulunan sağlık verilerini ele geçirerek çeşitli amaçlar için kullanmaktadır. Bu kötü niyetli kişilerin yapabilecekleri saldırıların önüne geçebilmek amacı ile Sağlık Bakanlığı harekete geçerek güvenlik açıklarını kapatmak için çalışmalar başlattı.

Sağlık Bakanlığı, Merkezi Hekim Randevu Sistemini (MHRS) daha güvenli hale getirmek için Pin Kodu uygulamasını başlattı.

MHRS Pin Kodu Nedir? Mhrs Pin Kodu Ne İşe Yarar?

Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) sağlık verilerininiz ve kişisel bilgilerinizin korunması amacı ile yeni bir uygulamayı hayata geçiriyor. Bu yeni uygulama Merkezi Hekim Randevu Sistemi(MHRS) kullanıcılarının isteğine bağlı olarak veriliyor.

Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) web uygulama üzerinden ‘’ e-devlet ile giriş’’ seçeneği ile ardından hesap bilgilerim kısmından ‘’ileri seviye güvenlik’’ kategorisi ile Pin işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Pin kodunuzu onayladıktan sonra kullanmaya başlayabilirsiniz. Sms ile geçici parola oluştururken bu pini kullanabilirsiniz. Şifrenizi unutmanız halinde geçici parola yöntemi sayesinde Pin kodunuzu sisteme girerek şifrenizi alabilirsiniz. ALO 182’yi aramanız durumunda randevu bilgilerinizin görüntülenebilmesi için şifrenizi operatöre iletmeniz gerekmektedir.

Sağlık Bakanlığının Pin kodu uygulaması sayesinde kullanıcılar güvenle Merkezi Hekim Randevu Sistemine (MHRS) giriş yapabilecekler. Sağlık verileri güvenle Pinkodu uygulaması sayesinde korunacak. Tüm bunlara ek olarak Pin kodunuzla randevu işlemlerinizi halledebilirken, Merkezi Hekim Randevu Sistemine (MHRS) giriş şifrenizi unutmanız halinde de bu Pini kullanabileceksiniz. Sağlık Bakanlığının başlatmış olduğu Pin Kodu uygulaması sayesinde sağlık verileriniz güvenle korunacak. Sizlerde Merkezi Hekim Randevu Sisteminden (MHRS) randevu gibi daha birçok işleminizi halledebileceksiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.