E-Nabiz

Aile hekimi 3 gün rapor verebilir mi?

03.02.2022
Aile hekimi 3 gün rapor verebilir mi?

Aile hekimi sağlık hizmetlerinde kapsamlı bir yetkiye sahiptir. Bu yetkilerin arasında da sağlık raporları gelmektedir. Birçok kişi aile hekimi 3 gün rapor verebilir mi, sorusunun yanıtını aramaktadır.

Aile hekimi 3 gün rapor verebilir mi?

Çalışan insanlar için rapor almak oldukça sıkıntılı bir durumdur. Bu yüzden rapor konusu oldukça önemlidir. Aile hekimler izin yerine geçen rapor verebilmektedir. Özellikle çalışan kişiler ve öğrenciler açısından rapor alımı çok ciddidir. Aile hekimi tarafından verilen raporlar sayesinde kişiler izinli olarak sayılmaktadır. Aile hekimlerinde rapor en az üç gün en fazla on gün şeklinde verilebilmektedir. Bu kişinin raporu neden istediğine bağlı olabileceği gibi hastalık durumuna bağlı olarakta belirlenebilmektedir.

Aile Hekimi İzin Raporu

Aile sağlığı merkezinden izin raporu alınabilmektedir. İzin raporunun alınabilmesi adına aile hekimi ile görüşmeniz gerekmektedir. Aile hekimi izin raporu duruma göre yirmi günlük bir izin düzenleme hakkı bulunmaktadır. Bu yirmi günlük izin acil bir durum olmadığı takdirde parça parçada verilebilmektedir. Bu yüzden aile hekimleri genellikle üç günlük raporlar düzenler. Bu sayede zorunlu olmayan rapor durumlarının önüne geçebilmektedir. Üç günlük rapor bitiminde kişiler tekrardan yirmi günü geçmeyecek şekilde izin raporu isteyebilirler. Bu raporlar istirahat raporu olarakta geçmektedir. Aile hekimleri rapor vermek için herhangi bir şart aramamaktadır. Raporu alabilmek için doktorunuza rapor istediğinizi belirtmeniz yeterlidir. Bu raporlar her türlü resmi kurum ve kuruluşta geçerlidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.