E-Nabiz

Lustral Aile Hekimi Yazabilir mi

28.01.2022
Lustral Aile Hekimi Yazabilir mi

10 yıldır lustral kullanıyorum, 2 aydır lustral kullanıyorum, lustral reçetesiz alınır mı satılır mı ve 2 yıldır lustral kullanıyorum soruları lustral kullanıcıları tarafından süregelen sorulardır. Ruhsal bozuklukların tedavisinde kullanılan ilaçlardan biri olan Lustral, kaygı bozukluğu, panik atak, travma sonrası stres bozukluğu, obsesif kompülsif bozukluk, sosyal anksiyete, depresyon gibi durumlarda kullanılabilir.

Lustral Aile Hekimi Yazabilir mi

Bu gibi ruhsal bozuklukların varlığında hastanın bir psikiyatri hekimine görünüp Lustral ve benzeri antidepresan türü ilaçlar için rapor alması gerekir. Lustral gibi antidepresan türü ilaçların uzman psikiyatri hekimleri tarafından yazılması gerekir.

Aile hekimleri Lustral ve benzeri antidepresan türü ilaçları yazamaz. Ancak aile hekimlerinin de bu ilaçları yazabildiği bazı durumlar bulunmaktadır. Hatanın uzman hekime erişimi mümkün değilse bu tür ilaçlar aile hekimi tarafından yazılabilir. Uzman hekim raporu bulunduğu durumlarda da bu tür ilaçlar aile hekimi tarafında yazılabilir. Ancak raporun süresi dolmuşsa hastanın yeniden uzman hekime görünmesi gerekir. Lustral muadili ilaç selectra’dır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.