E-Nabiz

MHRS Başkası Adına Randevu Alma

24.03.2022
MHRS Başkası Adına Randevu Alma

Bu makalede Sağlık Bakanlığına bağlı bir uygulama olan MHRS(Merkezi Hekim Randevu Sistemi) ile online olarak nasıl randevu alınacağı anlatılmıştır.

MHRS nedir

MHRS; Sağlık Bakanlığına bağlı randevu oluşturma sistemidir. Hastane veya aile hekiminden randevu almak için MHRS kullanılabilir. Telefon, tablet ve bilgisayar gibi teknolojik aygıtlara kolaylıkla inebilen bu uygulama sayesinde hızlı bir şekilde randevu alınabilir. Ayrıca 182’yi arayarak da MHRS’den randevu alımı yapılabilir.

MHRS’den anneme nasıl randevu alabilirim

MHRS’de işlemler T.C kimlik numarası ile yapılmaktadır. Bu yüzden her aile ferdinde olduğu gibi anne için de ayrı bir hesap oluşturulması gerekir. T.C kimlik numarası ve kimlik bilgileri ile yeni hesap oluşturulmalıdır. Ayrıca isteğe bağlı olarak üye kaydı oluştururken aynı mail adresi ve telefon numarası kullanılabilir. Bunun dışında Alo 182’yi arayarak ‘‘annem için randevu almak istiyorum’’ dediğinizde randevu alabilirsiniz.

MHRS’den babama nasıl randevu alabilirim

Kişiler babası için randevu almak için öncelikle MHRS’den yeni hesap oluşturmalıdır. Kişi babasının T.C kimlik numarası ve kimlik bilgileriyle yeni hesap oluşturduktan sonra randevu talep edebilir. Yine ALO 182’yi arayarak da ‘‘babam adına randevu almak istiyorum’’ dendiğinde randevu alınabilir.

MHRS’den eşime nasıl randevu alabilirim

Kişiler eşleri adına hastane randevusu almak istiyorlarsa ALO 182’yi arayıp operatöre bağlanarak randevu alabilirler. Operatör tarafından kişinin T.C kimlik bilgileri istenir. Kişi; eşinin T.C kimlik numarasını söyler ve diğer kimlik bilgilerini verir. Randevu talep edilen hastane, poliklinik operatöre söylenir. Uygun tarih ve saatte yer varsa kişiye bildirilir. Bu uygulama MHRS uygulaması üzerinden de yapılabilir.

MHRS’den kızıma nasıl randevu alabilirim

MHRS ile kişinin kızına randevu alması mümkündür. MHRS uygulaması üzerinden hastanın T.C kimlik numarası ve kimlik bilgileriyle ayrı bir üyelik oluşturulması gerekir. Üyelik oluşturduktan sonra kızınızın T.C kimlik numarası ve şifresiyle MHRS’ye giriş yapıp istediğiniz poliklinik ve bölüme göre randevu alabilirsiniz.

Gelişen teknolojiyle birlikte internet kullanımı oldukça yaygınlaşmıştır. Bu yaygınlaşmayla birlikte çeşitli uygulamalar tasarlanmış ve bunlardan birisi de MHRS’dir. İnsanlar evlerinde oturarak internet üzerinden MHRS sayesinde hastane randevusu alabilmektedir. Tek yapılacak şey bu uygulamayı indirmek ve istenilen bilgileri girmektir. Aynı işlem ALO 182 tarafından da gerçekleşebilir. Bu sayede randevu almak hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleşir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.