E-Nabiz

infex Antibiyotik mi

06.02.2023
infex Antibiyotik mi

Etken maddesi sefpodoksim proksetil olan Infex, genelde enfeksiyonların tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. infex antibiyotik mi diye araştırıldığında ilacın bir fluoroquinolon türü antibiyotik olduğu görülür. Fluoroquinolon antibiyotikler, bakterilerin DNA sentezini bozan ve hücrelerinin büyüyüp çoğalmasını engelleyen aktif maddeler içerir. infex eczane fiyatı 162.63 TL‘dir. İlacın doktor kontrolünde kullanılması ve süreç takibinin yapılması gerekir.

infex Kullananlar

Enfeksiyonları tedavi ettiğinden dolayı infex kullananlar, ilacın doktor tarafından belirlenen tedavi sürecinin takibinde genellikle 7-14 gün içerisinde tamamen iyileştiklerini rapor etmişlerdir. Her insanın vücut yapısı ve gerçirdiği rahatsızlığın şiddeti farklıdır. İlaç kullanılırken doktorun talimatlarına uyulmalı, dozlar aşılmamalıdır. İlacın bilinçsiz kullanımı sonucunda baş ağrısı, bulantı, kusma, diyare, uyku bozuklukları, baş dönmesi ve ciltte döküntü gibi geçici yan etkiler görülebilir. Ancak ani nefes darlığı, şiddetli karın ağrısı ve halsizlik gibi ciddi durumlarda mutlaka doktora danışılmalıdır.

infex ne için kullanılır diye bakıldığında üst ve alt solunum, idrar yolu, gıdalı mide, genitoüriner sistem, deri ve kemik enfeksiyonları gibi farklı türde enfeksiyonların tedavisinde kullanıldığı görülür. Ağız yoluyla vücuda alınabilen tablet ve sıvı formda çeşitleri bulunur. Çocuklarda oral süspansiyon halinde alınmak üzere kuru toz formu olarak da piyasada bulunmaktadır. Doktor tarafından belirlenen doz, tedavi süreci boyunca günlük olarak alınmalıdır. Tedavinin süresi enfeksiyonun ciddiyetine ve tedavinin etkinliğine bağlıdır.

Diğer yazılarım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.