E-Nabiz

Fucicort krem aile hekimi yazabilir mi

13.03.2022
Fucicort krem aile hekimi yazabilir mi

Fucicort krem aile hekimi yazabilir mi, fucicort krem reçeteli mi, fucidin fucicort aynı mi, fucidin krem reçetesiz alınır mı, fucicort krem nedir ve fucicort krem ne için kullanılır gibi sorular hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Fucicort krem bakteriyel enfeksiyon hastalıkların kullanılmaktadır. Genel olarak egzama tarzı hastalıklar için kullanılmaktadır. Fucicort krem el, ayak, vücut, yüz, sırt, bel, boyun ve omuzlar için kullanılabilir.

Fucicort Krem Nedir

Fucicort krem bakterilerin üremesini durdurarak, bakterinin bulunduğu bölgede kabuklanma, şişkinlik ve kaşıntıyı azaltarak ilerlemektedir. Bu ilaç her bakteri ve mantar enfeksiyonunda kullanılmaz. Bazı mantar ve bakteri tedavilerinde hiç işe yaramamaktadır. Bu tedavi esnasında bu krem kullanılırken antibiyotik kullanılırsa ilacın etkinliği azaltılır ve tedavi süresi uzayabilir.

Hamile olan kişilerin bu ilacı kullanması önerilmez. İlacın maximum 1 aydan fazla kullanılmaması önerilmemektedir. Bebeklerde ve çocuklarda bu ilacın kullanımı önerilmez. Başka hastalığınız var ise muhakkak bunu doktorunuza söylemeli ve kullandığınız ilaçları doktorunuza bildirmelisiniz.

İlacın aktif bileşenlerinden herhangi birine alerjiniz var ise muhakkak doktorunuza bildirmeli ve ilacı kullanıyor iseniz derhal bırakmalısınız. Alerjik reaksiyonlarınızı doktorunuza sorabilir, birtakım testler yaptırarak öğrenebilirsiniz.

Aile Hekimi Fucicort Krem Yazabilir mi

Aile hekimleri Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeler ile artık birçok ilacı yazabilmektedir. Aile hekimlerinin çok ciddi uzman görüşü gerektirmeyen hastalıkları tedavi edip ilaç yazabilme yetkileri vardır. İleri seviye göz hastalıkları, cilt hastalıkları ve ileri derece de kalp damar hastalıklarında aile hekimlerinin ilaç yazıp tedavi etme yetkisi yoktur. Aile hekimleri fucicort krem yazabilir ve bu hastalığın tedavisini yürütebilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.