E-Nabiz

Hastaneden Hekimden Nasıl Randevu Alabilirim

21.03.2022
Hastaneden Hekimden Nasıl Randevu Alabilirim

Hastane randevusu almak için iki yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden ilki Merkezi Hekim Randevu Sisteminden (MHRS) randevu almak bir diğeri ise ALO 182 çağrı merkezinden randevu almaktır.

Hastaneden Hekimden Nasıl Randevu Alabilirim

Tüm dünyayı etkisi altına alan Corona virüs salgını ile birlikte en çok tercih edilen yöntemlerin başında MHRS ve ALO 182 gelmektedir. Merkezi Hekim Randevu Sisteminden (MHRS) randevu alabilmek için öncelikle sisteme üye olmanız gerekmektedir. Merkezi Hekim Randevu Sisteminin (MHRS) giriş sayfasında yer alan üye ol butonundan kimlik bilgilerinizi girerek üye olabilirsiniz.

Merkezi Hekim Randevu Sistemine (MHRS) e-devlet aracılığı ile de giriş sağlayabilirsiniz. Merkezi Hekim Randevu Sistemine (MHRS) giriş sağladıktan sonra ana sayfada yer alan, Hastane Randevusu Al seçeneğinden Genel veya Konuma göre arama seçeneği ile randevu işlemleriniz gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemlerin ardından poliklinik veya doktor tercihi yaparak randevu işleminizi onaylayabilirsiniz. Onay işleminin ardından, cep telefonunuza randevu bilgileriniz iletilecektir. Merkezi Hekim Randevu Sisteminde (MHRS) bilgilerinizi güncel tutmanız bu noktada oldukça önemlidir. Hastane Hekim randevusu almanın bir diğer yolu ise ALO 182 hattını aramaktır.

Burada operatör sizden kimlik bilgilerinizi isteyecektir. Bu sebeple ALO 182 hattını aramadan önce T.C kimliğinizi hazırlamanızda fayda vardır. Operatör sizler için en uygun hastane randevularını görüntüleyerek tarafınıza iletecektir. Sizler de istediğiniz randevu için onay verebilir ve randevu işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.