E-Nabiz

Estrofem aile hekimi yazabilir mi?

28.01.2022
Estrofem aile hekimi yazabilir mi?

Estrofem aile hekimi yazabilir mi, aile hekimleri hangi ilaçları yazabilir ve aile hekimi tüp bebek ilacı yazar mı gibi sorular hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Estrofem östrojen hormonu türü olan bir ilaçtır. Bu ilaç genellikle doğurganlık tedavisinde yaygın olarak kullanılır.

Estrofem aile hekimi yazabilir mi?

Östrojen hormonunu taklit ederek embriyonun rahim iç duvarına yerleşmesine ve tutunmasına yardımcı olur. Tüp bebek tedavisinde de kullanılan estrofem, ağız yolu ile düzenli olarak kullanılması gereken bir ilaçtır.

Estrofem doğurganlık tedavisi için sıklıkla kullanılan bir ilaçtır. Bu ilaç kadın doğum uzmanları ve aile hekimleri tarafından reçete edilebilir. Östrojen türevi olan bu ilaç hamilelik varlığında da kullanılabilir. Estrofemin gebelik haricinde kullanım alanları da mevcuttur. Menopoz dönemi kadınlarda menopozun sıcak basması, uyku bozuklukları, ruh hali değişimleri gibi etkilerini azaltmak için de bu ilaç kullanılabilir. Ayrıca erken menopoz durumunda oluşabilecek kemik erimesi tedavisinde de bu ilaç kullanılabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.