E-Nabiz

E-Nabız sisteminde tanı silinmesi/düzeltilmesi

20.12.2021
E-Nabız sisteminde tanı silinmesi/düzeltilmesi

E-Nabız uygulaması günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte telefon, tablet bilgisayar gibi tüm teknolojik aletlerde çok hızlı bir şekilde kullanabileceğiniz içerisinde sağlık alanında hastane işlemleri yanında eczane, saflık ocağı gibi hastane dışı sağlık işlemlerinizde de ücretsiz bir şekilde hizmet veren ve sürekli güncellenen bir sağlık uygulamasıdır.

E-Nabız sisteminde tanı silinmesi/düzeltilmesi

E-Nabız uygulamasına kayıt yaptırmak için e-devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. E-devlet şifresi ve kullanmış olduğunuz telefon numarası ile E-Nabız uygulamasına kayıt yaptırarak uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz.

E-Nabız uygulaması sayesinde bahsedildiği gibi istediniz zaman uygun gün ve tarihe randevu alarak hastanedeki işlemlerinizi kolaylaştırabilirsiniz. Gittiğiniz herhangi bir randevu için sonrasında E-Nabız uygulamasında o randevu hakkında gidilen gün ve saati yaptırılan işlemleri tahlilleri ve tahlil sonuçlarını görebilirsiniz. Hastane ziyaretinizden sonra E-Nabız uygulaması içerisinde herhangi bir randevuya ait bir yanlış teşhis gördüyseniz veya teşhisin görülmemesini kaldırılmasını isterseniz bunu iki şekilde yapabilirsiniz. Birincisi uygulama içerisinde sol üstte bulunan üç çizgiye basarak açılan sayfada güvenlik sekmesine basmalısınız. Daha sonra açılan sayfada “bilgilerimi kimse görmesin” ifadesine tıklayarak aktif etmelisiniz. Bunun sonucunda tanı ve teşhis bilgileriniz görünmeyecektir. İkinci olarak ise tanıyı tamamen sildirme işlemi yapabilirsiniz bu işlemi dilekçe ile olmaktadır. En yakın sağlık müdürlüğüne giderek burada bir dilekçe sayfası alabilir uygun şekilde doldurduktan sonra yine sağlık müdürlüğüne dilekçeyi teslim edebilirsiniz. Verdiğiniz dilekçe kontrol edilecek ve size dönüş yapılacaktır. Bu şekilde de istediğiniz tanı sildirme işlemini yapabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.