E-Nabiz

E Nabız Medula

10.04.2022
E Nabız Medula

E-Nabız günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte bizlere hastane içi ve hastane dışı eczane, aile hekimi, sağlık ocağı gibi sağlık alanında hizmet veren içerisinde tüm hastane geçmişinizi görüntüleyebilme imkanı sunan ve ileriye yönelik randevu alma işlemlerinde de yardımcı olan tamamen ücretsiz ve güncel bir şekilde kullanılan uygulamadır.

E-Nabız uygulamasına kayıt yaptırabilmek için e-devlet şifreniz ve aktif olarak kullanılan telefon numarasına sahip olmanız gerekmektedir. E-devlet şifresi ve telefon numarası ile hızlı ve kolay bir şekilde kaydınızı olup kayıt aşamasında da kişisel sağlık bilgilerinizi uygulamaya ekleyebilirsiniz. Eklediğiniz bu kişisel sağlık bilgilerinizi (boy ,kilo, yaş, kan grubu) değişmesi veya yanlış girilmesi gibi durumlarda güncelleyebilirsiniz. Uygulamaya girdiğinizde tüm hastane geçmişi bilgilerinizi hemen ana sayfada görebilirsiniz. E-Nabız da medula işlemi ise sizlerin uygulamaya girilen tüm tahlil sonucu, röntgen sonucu, randevu geçmişi, tanı, teşhis, tedavisi gibi bilgileriniz SGK ve sağlık bakanlığı tarafından kontrolünü sağlayan bu bilgileri girme, görüntüleme, değiştirme, düzeltme haklarını elinde bulunduran sistemin adıdır.

Benzer makale: E nabız metodoloji

Sizler medula sistemini kullanarak tüm bu sağlık bilgilerinizin tamamen gizli halde kalmasını veya ilgili sağlık kurum ve kuruluşları veya istediğiniz bir sağlık çalışanı tarafından görüntülenme imkanını aktif edebilir veya pasif hale getirebilirsiniz. Yani dilerseniz tüm bu bilgileri sadece siz görebilirsiniz veya ilgili kurum ve kişilerin görmesine izin verebilirsiniz. İzin verme veya vermeme durumunun yararları olabileceği gibi zararları da olabilir. Medula sistemini çok özel olmayacak bir durumunuz yoksa ilgili kişi ve kurumların görebileceği şekilde ayarlamanız daha sağlıklı olacaktır çünkü ani gelişecek bir durumda sizin sağlık bilgilerimize ulaşılamaması sizin adınıza çok zararlı olacaktır. Medula sistemini bu işlemler için kullanabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.