E-Nabiz

E Nabızdan Okul Raporu Nasıl Alınır

13.04.2022
E Nabızdan Okul Raporu Nasıl Alınır

Milli eğitim bakanlığının yapmış olduğu açıklamaya göre e nabız üzerinden alınan rapor belgesini öğrenci okula götürdüğünde izinli sayılabilecek.

Korona virüs teması veya rahatsızlığı sebebi ile karantina da bulunan öğrenciler e nabız üzerinden mazeret belgesi alabilecek. Karantina da bulunan öğrencilerin sınavları ise karantinaları bitikten sonra okul müdürlerinin belirlediği tarihlerde kayıtlı oldukları okullarda yapılacak. Kronik hastalığı bulunan çocuklar da mazeretli sayılabilecek. Bu şekilde çocukların belgelerini okula iletmeleri halinde uzaktan eğitime devam edilebilecek.

MEB Mazeret İzninin Detayları

MEB’in yapmış olduğu açıklamaya göre resmi ve özel okul ayrımı yapılmaksızın bütün eğitim kurumlarında öğrenim alan bütün öğrenciler T.C Sağlık Bakanlığı e nabız sistemi üzerinden kronik hastalık listesinde yer alan hastalığın raporunu öğrenciler temaslı olması sebebiyle tedavide veya karantina sürecinde bulunan öğrenciler mazeretlerinin detayını e nabız sistemi üzerinden alacakları raporla okul müdürlüklerine iletmeleri halinde izinli sayılabilecekler.

T.C kimlik numaranızla ve şifrenizle gireceğiniz e nabız üzerinden ana sayfada yer alan raporlarım kısmından muafiyet raporlarınızı indirebilirsiniz. Hekimleriniz tarafından hazırlanan bu raporu okul müdürlüğünüze iletmiş olduğunuz takdirde mazeretli sayılabileceksiniz.

E Nabızdan Okul Raporunu Nasıl Alabiliriz

Öncelikle e nabız uygulaması veya e nabız web sitesine giriş yapıyoruz. Sonrasında e devlet şifremizle sisteme giriş yapacağız. Giriş yapamıyorsanız e devlet üzerinden veya aile hekiminize cep telefon numaranızı onaylatarak yeni bir şifre oluşturduğunuz takdirde sisteme giriş yapabileceksiniz. Sisteme giriş yaptığınız zaman e nabız ana sayfası karşınıza çıkacaktır. Ana sayfada aşağıda yer alan ‘’Raporlarım ‘’ bölümünden hekimleriniz tarafından oluşturulan raporlarınızı indirebileceksiniz. Geçmiş veya yeni tarihli raporlarınızı da bu bölümden görüntüleyebileceksiniz. Raporlarınızı pdf olarak indirebilirsiniz. E nabızdan almış olduğunuz belgenizi okul müdürlüğünüze ileterek mazeretli sayılabileceksiniz.

İlgili makale: E Nabız epikriz raporu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.