E-Nabiz

MHRS Covid-19 Aşı Randevusu Alırken Sistemin Hata Vermesi

24.02.2022
MHRS Covid-19 Aşı Randevusu Alırken Sistemin Hata Vermesi

MHRS Covid-19 aşı randevusu online olarak ya da telefon aracılığıyla alınabilmektedir. Aşı randevusunu internet üzerinden almak isteyen vatandaşların Covid-19 aşı randevusu alırken mhrs.gov.tr internet adresine girmesi gerekmektedir. Bu sistem ile birlikte vatandaşlar kolaylıkla aşı randevusu alabilmektedir. Ancak zaman zaman randevu alırken sistemin hata vermesi söz konusu olabiliyor.

MHRS’ye Nasıl Girilir?

MHRS’ye T.C. kimlik numaranız ve şifrenizi girdikten sonra ekranda sistem hatası görülebiliyor. Bu durumda sayfanın yenilenmesi ilk planda bir çözüm olabilir. Eğer yaşadığınız sorun devam eder ise bu sorunlarınızı ve sorularınızı hastane ve hekim bilgileri ile beraber mhrsyardim@sağlık.gov.tr internet adresine gönderebilirsiniz. Mevcut probleminizi detaylı şekilde (kimlik numaranız ve ekran görüntüsü gibi) iletmeniz önemli olacaktır. Sorununuz yetkililer tarafından mümkün olan en kısa sürede değerlendirilecek ve size dönüş yapılacaktır. Bunun yanı sıra sistemin hata vermesinin nedenleri arasında aile hekiminizin aşı randevu listesinin dolu olması olabilir. Bu durumda farklı bir aile hekiminden ya da yetkili hastanelerden aşı randevusu alabilirsiniz.

ALO 182 Aşı Randevusu Nasıl Alınır?

İnternet üzerinden randevu alma işlemini gerçekleştiremediğiniz bu gibi durumlarda ALO 182 çağrı merkezine ulaşabilirsiniz. Geçici yoğunluğunun yaşandığı dönemlerde telefon ile aşı randevusu almak yararınıza olacaktır. Sistemin hata verme nedenlerinden bir diğeri ise ayrıca aşı randevuları hastaneler tarafından belirlenmesidir. Böyle bir durumun çözümü ise aşı tarihinize yakın bir tarihte yeniden randevu almayı denemek olabilir. Böylece aşı randevunuzu kolaylıkla oluşturabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.