E-Nabiz

E-Nabız Güncelleme Yapamıyorum

16.01.2023
E-Nabız Güncelleme Yapamıyorum

E-Nabız 2015 yılında bütün vatandaşların hizmetine sunulan bir sağlık veri sistemidir. Web ve mobil versiyonları ile hizmet vermeye devam eden E-Nabız; Sağlık Bakanlığı’na bağlı bir sağlık veri sistemidir.

E-Nabız güncelleme yapamıyorum

Uygulamanın ne kadar şahane olduğunu anlatarak övmemize gerek olduğunu düşünmüyoruz. Uygulama hem web hem de mobil versiyonları ile sürekli güncellenmektedir. Mobil versiyonu Google Play Store ve App Store ile lisanslanmıştır. Ancak yakın çevremizden ve internetten güncelleme konusunda kulağımıza birtakım duyumlar gelmektedir. Bu duyumlar arasında “E-Nabız güncelleme yapamıyorum.” diyenlerin sayısının bir hayli fazla olduğunu görmekteyiz. Vatandaşlarımızın bu konudaki şikayetlerini araştırdığımız yöntemler ile çözmeye çalışacağız.

E-Nabız mobil ve web versiyonları

E-Nabız sisteminin web tarayıcıları için yayımlamış olduğu en son sürüm 2.59.0 versiyonudur. Yayımlanmış olan bu versiyonla sistemde yaşanan çoğu teknik aksaklık giderilmiş ve birtakım yenilikler getirilmiştir. Ancak biz burada E-Nabız sistemi ile en optimize çalıştığını düşündüğümüz Google Chrome ve Mozilla Firefox web tarayıcılarını tavsiye ediyoruz. İşin mobil yani cep telefonlarınızda kullanılan versiyonlarına gelecek olursak; E-Nabız sistemi Android kullanıcıları için 19 Kasım 2021 tarihi itibariyle yayımlamış olduğu v.2.9.3 versiyonunu kullanmaktadır. IOS kullanıcıları içinse IOS 11 ve yukarı sürümlerini destekleyecek bir güncelleme getirmiş bulunmaktadır. Son olarak teknolojinin yalnız ve asi çocuğu olan Huawei AppGallery için E-Nabız sisteminin v.2.9.3 sürümü yayımlanmıştır. Yapılan tüm bu güncellemeler ile uygulamada yenilikler ve düzeltmeler meydana gelmektedir. Bir uyarı yapacak olursak; Kesinlikle Google Play Store ve App Store dışında herhangi bir bağlantıdan uygulamayı indirmenizi tavsiye etmiyoruz. Ayrıca her mobil sistemi için belirtmiş olduğumuz güncel versiyonları kullanmanızı tavsiye ederiz.

E-Nabız güncelleme sorunları

Peki şimdiye kadar o kadar anlattın ama ben: “E-Nabız güncelleme yapamıyorum.” dediğinizi duyar gibiyiz. İşte şimdi sizler için E-Nabız uygulamasının güncelleme esnasında yaşadığınız sorunlara sıralı maddeler halinde çözüm önerilerinde bulunacağız.

  1. Telefon yazılım sürümlerinizin Android kullanıcıları 5.0 ve IOS kullanıcıları için 11.0 sürümlerinden düşük bir sürüm olup olmadığını kontrol ediniz. Çünkü E-Nabız uygulaması daha düşük sürümdeki yazılımlar için çalışmamaktadır. Aynı zamanda güncelleme sunmamaktadır. Not: Huawei kullanıcıları için yazılım sürümü hususu söz konusu değildir.
  2. Uygulamayı telefonunuzdan silip yeniden yükleyiniz. Uygulama yeniden yüklenmesi halinde hali hazırda en güncel sürümünü yüklemiş olacaksınız.
  3. Telefonunuzdan Ayarlar>Uygulamalar>E-Nabız>Uygulama Verileri Sil işlemlerini gerçekleştirerek uygulamanın telefonunuzda barındırdığı bütün verileri siliniz. Ardından uygulamayı telefonunuzdan kaldırarak yeniden yükleyiniz.
  4. Bütün bu işlemlere rağmen uygulamayı güncellemeyi başaramadım ve uygulamaya giriş yapamıyorum diyorsanız son olarak bir yöntem daha tavsiye etmek istiyoruz. Telefon yazılım sürümünüzün yukarıda bahsetmiş olduğumuz sürümlerden eski olduğunu tahmin ediyoruz. Bu bahisle uygulamaya giriş yaptığınızda karşınıza çıkan uyarıda “Güncelleme yapmadan devam et.” butonuna tıklayarak uygulamanın eski sürümünü kullanmaya devam edebilirsiniz.

Anlatmış olduğumuz yöntemlerden birisinin sizin sorununuzu çözdüğünü umut ediyoruz. Umarız artık: “E-Nabız güncelleme yapamıyorum.” şeklinde beyanatta bulunmazsınız. Hepinize sağlık ve mutlu bir yaşam diliyoruz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.