E-Nabiz

Augmentin Antibiyotik mi

07.01.2023
Augmentin Antibiyotik mi

Augmentin bakteriyel enfeksiyonların giderilmesinde rol oynayan etkin bir ilaçtır. Toz şeklinde suya karıştırılarak kullanılmaktadır. Augmentin şurup antibiyotik mi değil mi kullanıcı hastalar tarafından çok merak edilmektedir. Augmentin toz antibiyotik olarak bilinmektedir. Vücuda giren pek çok enfeksiyonun giderilmesinde başarılı sonuç vermektedir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken dikkatli doz alımıdır. Hastanın yaşı doz kullanımı belirlemektedir. Hafif ya da şiddetli enfeksiyonlarda günde iki sefer kullanılması gerekmektedir.

Augmentin muadiliKlavupen Fort, Klavunat, Klavon, Klamoks, Bioment, Croxilex
Augmentin reçetesiz eczane fiyatı55.52 TL
Barkod numarası8699522095711
Augmentin endikasyonlarıBronşit ve farenjit hastalığına endikedir

Augmentin toz antibiyotik bakteri odaklı enfeksiyonlarda önemli etki sağlar. Özellikle alerjik reaksiyon gösteren hastalarda dikkatli kullanılmalıdır. Augmentin eczane fiyatı 55.52 lira olduğu gözlemlenmektedir. Elbette ki doktorun reçetesi ile alınmalıdır. Aksi takdirde eczaneden almanız mümkün değildir.

Augmentin Kullananlar

Augmentin ilacının etken maddesi oldukça güçlüdür. Amoksisilin ve penisilin içeren ilaç oldukça dikkatli kullanılmalıdır. Augmentin kullananlar doktor reçetesi ile ilacı alabilmektedir. Özellikle penisilin maddesine alerjisi olan kişiler Augmentin kullanmamalıdır. Antibiyotik alerjisi olan kişilerinde Augmentin kullanmaların uygun olmadığını belirtelim. Augmentin ne için kullanılır hastalar tarafından çok sorulmaktadır. Üst solunum yollarını etkileyen bakteriyel enfeksiyonlarda Augmentin oldukça etki sağlayan bir antibiyotiktir.

Bununla birlikte akciğer odaklı iltihapların temizlenmesinde başarı sağlamaktadır. Elbette ki ürolojik enfeksiyonlarda kullanımı mevcuttur. Özellikle böbrek, üretra ve idrar yollarında oluşan iltihapların bertaraf edilmesini sağlamaktadır. Augmentin çok yönlü antibiyotiklerdendir. Diş ve diş eti iltihaplarında da kullanılmaktadır. Hayvan saldırılarının yol açtığı enfeksiyonlarda da kullanıldığı görülmektedir.

Benzer yazılar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.