E-Nabiz

Mhrs randevu iptal edilirse muayene ücreti alınır mi

24.02.2022
Mhrs randevu iptal edilirse muayene ücreti alınır mi

MHRS sistemi üzerinden vatandaşlar randevu oluşturma yapar. Bununla birlikte daha güvenilir bir şekilde sistemden yararlanma imkanı elde ederler. Ancak bazen vatandaşların çeşitli sebepler ile almış olduğu randevuları iptal etmeleri gerekir.

Mhrs randevu iptal edilirse muayene ücreti alınır mi

İyileşme, başka bir gün randevu alma ya da işten izin almamış olma gibi nedenler, sağlık problemlerini ertelemenin başında gelir. Böyle bir durumda alınmış olan randevuyu da iptal etmek durumunda kalırlar. İşte öyle bir durumda ne yapılması gerekir? MHRS randevu iptal edilirse muayene ücreti alınır mı diye merak ediyor olabilirsiniz. Sorularınızın yanıtlarını yazımızda bulmanız mümkün. Böylece sizler de MHRS randevu sistemlerine bakıldığı zaman kolaylıkla randevu alma ve iptal etme yönetimini sağlayabilirsiniz.

MHRS Randevu İptali Yapılmaz ve Gidilmezse ne olur?

MHRS sistemini kullanarak randevu aldınız. Ancak iptal etmediniz. Randevunuza da gitmediniz. O zaman aynı hastaneden aynı birimden randevu almanıza sistem izin vermez. Bu bir ceza olarak uygulanır. Çünkü sırada bekleyen vatandaşların randevu alma haklarına yapılmış bir saldırı olarak görülür.

MHRS Randevu İptali Ne Zaman Yapılır?

MHRS randevu iptali yapma hakkınız bulunur. Randevuyu aldığınızda ve gidemediğinizi fark ettiğinizde sistem üzerinden randevunuza 15 dakika kalana kadar iptal etme hakkınız bulunuyor.

MHRS Randevu İptal Edilirse Muayene Ücreti Alınır mı?

MHRS randevu iptali işlemini uygulama üzerinden yapabilirisiniz. Bunun için herhangi bir ücret kesintisi yapılmaz. Sizden herhangi bir muayene ücreti talep edilmez. Ancak randevuyu 182 nolu telefondan aldıysanız, her arama 4 TL’dir. Bu operatör ücretsiz randevuyu iptal etseniz dahi geri ödenmez.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.