E-Nabiz

Cabral Reçetesiz Satılır mı

08.10.2022
Cabral Reçetesiz Satılır mı

Cabral reçetesiz alınır mı? sorusunun yanıtını burada bulursunuz. Cabral SGK karşılıyor mu diye merak ediyorsanız bu sorunun yanıtını da gene bu alanda bulabilirsiniz. Cabral ilacı adelelerde var olan ağrı ve gerginliklerin giderilmesi için kullanılır. Kas ve eklem ağrılarının giderilmesini kolaylaştırır. Özellikle, tutulma ve spor kazalarından sonra kullanımı yaygındır. Ayrıca yaşlılık ya da romatizmal rahatsızlıklarda da düzenli kullanım gerektiren bir ilaçtır: sporcuların ve kas ağırsı çeken kişilerin düzenli kullandığı bir ilaç türüdür.

Peki bu ilacın reçetesiz alınıp alınmadığı hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu konuya da açıklık getiriyoruz. Cabral reçetesiz olarak satılır. Ancak Devlet reçetesiz alımlarda bu ilacı dememektedir. SGK’ nın karşıladığı ilaçlar listesindedir. Beyaz reçeteli olarak satılan bu ilacı SGK nın karşılaması için reçetesinin bulunması gerekmektedir.

Cabral Reçetesiz Alınır mı

Cabral muadili çok fazla olan bir ilaçtır. Phebdol, Draxol, Cabral ampul ve Restmax bu ilacın muadilleridir. Aynı eşdeğere sahiptir ve aynı etkiyi göstermektedir. Bu nedenle eczanelerde bulunmadığı zaman, bu eş değer muadillerinden bir tanesini alabilirsiniz. Eşdeğer olduğundan reçeteniz ile birlikte kolaylıkla temin edebilirsiniz. Reçetesiz hem Cabral’ın hem de muadil ilaçlarının eczanelerden temin edilmesi kolaydır. Ancak reçeteli olduğu zaman SGK ödemesi yaptığından bu koşullarda reçeteye yazdırmanız tavsiye edilir. Aile hekimleri tarafından da reçeteye yazılır bir ilaçtır. Herhangi bir rapora ya da uzmanlık gerektiren tıbbi bir birime bu ilaççı reçeteye yazdırmak için gerek yoktur.

Benzer makale: Cleocin reçetesiz satılır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.