E-Nabiz

Aile Hekimi Dermovate Yazabilir mi

18.05.2022
Aile Hekimi Dermovate Yazabilir mi

Aile hekimi genel olarak baktığınız zaman aslında tüm ilaçları yazabilir. Ancak belirli ilaçlar bu istisna dışında tutulmaktadır. Aile hekimi dermovate yazabilir mi diye merak ediyorsunuz. Burada belirtmemiz gereken belirli bir aşama söz konusudur. Bu ilaç sedef hastalıklarında, egzama tedavisinde kullanılan bir merhemdir. Aile hekimi cildiye uzmanlık alanına ait merhem ve ilaçları belirli kriterlere kadar yazabilir. Bu kriterleri yazımızda sizler için açıklayacağız.

Aile Hekimi Hangi Koşullarda Dermovate Yazabilir

Aile hekimi genel olarak bakıldığında dermovate ilacını yazamaz. Ancak belirli istisnalar söz konusu olmaktadır. Bu koşullara bakarak sizin durumunuz hangi koşulu kapsıyor ise, bu şekilde bir çıkarım yapabilirsiniz. Daha önce bir cildiye uzmanlık alanına gittiğinizde, size dermovate merhemi yazılmış ve bu kayıtlara geçmiş ise, siz bu ilacı kullanabilirsiniz demektir. Dolayısı ile aile hekimi bunu size yapabilir. Ancak ilk defa yazılacak ise yazma yetkisi yoktur.

Excipial lipo aile hekimi yazabilir mi diye merak ediyorsunuz ilgili yazımıza göz atabilirsiniz.

Aile Hekimi Dermovate Yazar mı

Eğer sizin bu ilacı kullanmaya ve uzun süreli tedavi olmaya dair elinizde dermatoloji biriminden almış olduğunuz bir rapor var ise, ilacınız bitse dahi, cildiye bölümüne gitmenize gerek yoktur. Sağlık ocağına giderek bu elinizde var olan rapor ile ilgili merhemi yazdırabilirsiniz.

Bir kasaba ya da ilçede yaşıyor iseniz, hastaneye çok uzakta bulunuyor iseniz, bu ilacı aile hekimlerine yazma yetkisi bertilmiştir. Bu şartlar altında da egzama, sedef ya da ürtiker gibi rahatsızlıkların tedavisi kapsamında aile hekimi bu ilacı size yazabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.