E-Nabiz

Sudafed Reçetesiz Satılır mı

06.12.2022
Sudafed Reçetesiz Satılır mı

Tıkalı bir burun ya da sinüs ağrısı şikayetlerinde rahatlıkla tercih edilebilecek olan Sudafed, 2- 6 yaş arasındaki çocuklarda kullanımı pek fazla önerilmeyen bir ilaç olarak karşımıza çıkmakta. İlaç doktor tarafından tavsiye edilirse bu yaştaki çocukların kullanması sağlanmalıdır. Diğer pek çok ilaçtan farklı olarak da yaşa bağlı olarak dozajı farklılık göstermekte.

6 ile 11 yaş arasındaki çocuklarda 4- 6 saat arasında 1 tablet alınması önerilirken 12 yaş üzerindeki kişilerde de 4-6 saat arasında 2 tablet olarak alınması önerilmektedir. Sudafed reçetesiz satılır mı ilacı kullanacak kişilerin merak ettiği konulardan birisi. Sudafed reçeteli mi? Sudafed reçetesiz de alınabilen bir ilaçtır.

Sudafed Reçetesiz Alınır mı

İlaç uzun süreli kullanım için önerilmemekte. 1 haftadan fazla kullanım tavsiye edilmiyor. Eğer sağlık sorununuz geçmediyse yeniden doktorunuza başvurmanız daha sağlıklı bir seçim olacaktır. Doktorunuzun önereceği diğer ilaç ya da ilaçların kullanımı ile şikayetinizden kurtulabilirsiniz. Sudafed reçetesiz alınır mı? Bu ilaç reçeteli alınabilecektir.

Surgam reçetesiz satılır mı

Sudafed eczaneden alınır mı sorusu da merak edilenler arasında. İlaç eczanelerden rahatlıkla temin edilebiliyor. İlacın siteler üzerinden alınması ise önerilmemekte. Bandrolsüz satılabilecek olan ilaçların orijinal olmamasından dolayı tercih edilmemelidir. İlaç farklı yan etkilere sebebiyet verebilir. İlacı kullanmadan önce içerisinde yer alan prospektüsünü okumanız ve olası yan etkileri gözden geçirmenizde her zaman fayda bulunacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.