E-Nabiz

Mhrs diyetisyen randevu alma

22.03.2022
Mhrs diyetisyen randevu alma

Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS), Sağlık Bakanlığı’nın yürüttüğü ve geliştirdiği sağlıkta dönüşüm projesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu proje sayesinde Türkiye’nin neresinde olursanız olun saat fark etmeksizin dilediğiniz branştan ve hekimden randevu alabilirsiniz. Sağlık Bakanlığı bu proje ile sağlıkta kaliteli hizmet anlayışını esas alarak vatandaşların sağlık hizmetlerinden verimli bir şekilde yararlanabilmelerini amaçlamaktadır.

MHRS Randevu Alma Yöntemleri

MHRS randevu alma yöntemleri, internet ve telefon yöntemi olarak iki şekilde tasarlanmıştır. MHRS’ ye ait bir çağrı hattı oluşturulan sistemde ALO 182 numarasını arayarak kişisel bilgilerinizle konforlu bir şekilde randevunuzu oluşturabilirsiniz. Akıllı telefon, tablet ya da bilgisayarınız mevcut ve internet ulaşımınız aktif ise bir diğer yöntem MHRS web sitesi ya da mobil uygulamadan yapabileceğiniz randevu oluşturma işlemidir. Mobil uygulamayı telefonunuza kurabilir ya da direk web sitesine girerek üye olma adımlarınızı tamamlamanız gerekir. Ardından arzu ettiğini branş, hekim ve saatte randevu alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

MHRS Diyetisyen Randevu Alma

MHRS diyetisyen randevu almak istiyorsunuz ancak nasıl bir yol izleyeceğinizi bilmiyorsunuz. ALO 182 hattı ile yapacağınız randevu alma işleminde, operatörde görevli kişiler sizi yönlendireceği için daha konforlu bir uygulama sağlayabilirsiniz. İnternet üzerinden randevu almak istiyorsanız üyeliğinizi tamamlayıp sisteme giriş yapmalısınız. Ancak diyetisyen randevusu almak için öncelikle bir iç hastalıkları hekimi tarafından ayrıntılı olarak muayene edilmeniz gerekir. Bu bağlamda dilediğiniz bir iç hastalıkları hekimini seçerek size uyan bir saatte randevu oluşturmalısınız. Sonrasında hekiminize diyetisyen randevusu almak istediğinizi belirterek sizi yönlendirmesini rica etmelisiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.