E-Nabiz

Excipial lipo aile hekimi yazabilir mi

18.03.2022
Excipial lipo aile hekimi yazabilir mi

Excipial lipo aile hekimi yazabilir mi, excipial Lipo doktor yazıyor mu, excipial lipo devlet karşılıyor mu ve Excipial lipo sgk karşılıyor mu gibi sorular hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Aile hekimi sağlık ocağında çalışmakta olup kendisine kayıtlı aile bireylerinin sağlık durumlarını inceleyerek takip eden ve kayıt altına alan tıbbi muayenenin ilk basamağıdır. Aile hekimi uzmanlık gerektiren hastalıkların tedavisi için ilk teşhisi koyarak mutlaka uzman bir hekime yönlendirir. Dolayısı ile cilt, göz ve benzeri alanlarda uzman teşhisi gerektiren bazı ilaçları aile hekimi yazamamaktadır.

Excipal Lipo Nedir?

Excipal lipo atopik egzama, iktiyozis, kserozis gibi kuru ciltlilerde sıkça görülen bu rahatsızlıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Excipal lipo cildi oldukça iyi nemlendirerek kuru ciltlere son derece gelen bir kremdir. Egzama tedavisinde de kullanılan krem kırmızı lekelerin giderilmesi konusunda oldukça başarılıdır. Etken maddesi üre olan ve mutlaka uzman tavsiyesi ile kullanılması gereken excipal lipo yalnızca eczanelerde satılmaktadır.

Excipial lipo aile hekimi yazabilir mi?

Kuru ciltten kaynaklanan çeşitli cilt problemleri için sadece dermatologlar tarafından tavsiye edilebilecek olan excipal lipo kremini cilt uzmanının uygun gördüğü kişilere vermesi doğrudur. Excipal lipo kreminin sizin cildinize iyi gelecek bir ilaç olup olmadığını ancak uzman bir cilt hekimi teşhis koyabilmektedir. Aile hekimi excipal lipo yazabilir mi? konusunda şunu diyebiliriz ki üre içeren cilt kremleri mutlaka cilt uzmanı tarafından uygun görüldüğünde kullanılmalıdır.

Cilt doktorunun kişiyi kontrol ederek rapor yazmasının dışında aile hekimi bu krem ile ilgili reçete yazamamaktadır. Excipal lipo cilt kremi eczaneden reçetesiz ücretli olarak alınabilmektedir. Cilt uzmanına gitmeden ücretli olarak alınması mümkün olsa da uzmana danışmadan üre içeren bir ilacın kullanılması önerilmemektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.