E-Nabiz

Zyprexa Reçetesiz Satılır mı

04.12.2022
Zyprexa Reçetesiz Satılır mı

Psikotik bozuklukların tedavisi için psikiyatristler tarafından hastalara yazılan ilaçlardan birisi olan Zyprexa, yalnızca psikiyatrist gözetimi ile kullanılmalıdır. Yan etkilerinden dolayı farklı olumsuz sonuçlar doğurabilecek olan bu ilacın doktor kontrolünde kullanılması sağlık açısından büyük önem taşıyor. Zyprexa reçetesiz satılır mı sorusu da merak edilen konulardan birisidir. Bu ilaç farklı sonuçlar doğurabileceğinden dolayı reçetesiz olarak verilmemektedir.

Zaditen reçetesiz satılır mı

Peki Zyprexa eczaneden alınır mı? Eğer doktorunuz sağlığınız için bu ilacı size uygun gördüyse, reçetenizle birlikte en yakın eczaneden ilacı alabilirsiniz. Fakat doktor kontrolünde olduğu için belirlenen dozdan fazla ya da az almanız da önerilmeyecektir.

Zyprexa Reçetesiz Alınır mı

Sosyal izolasyon, yüksek derecedeki şüpheler, olmayan nesneler ya da kişiler görmek, aynı şekilde olmayan sesler duymak gibi durumlarda Zyprexa ilacı psikiyatristler tarafından hastalara verilen bir ilaçtır. Zyprexa reçetesiz alınır mı sorusunu da yanıtlamak gerekiyor. Diğer pek çok ruhsal hastalığın tedavisinde kullanılan ilaçlar gibi Zyprexa da reçetesiz alınamayacak ilaçlar arasındadır.

Zyprexa reçeteli mi? Zyprexa reçeteli olan bir ilaçtır. Örneğin bazı göz hastalıklarına sahip olan kişilere bu ilaç önerilmemektedir. Bundan dolayı da doktorunuzla konuşup ilacın size uygun olup olmadığını denetlemeniz sağlığınız açısından büyük fayda sağlayacaktır. Sersemlik, baş dönmesi, ateş, konuşma problemleri, cinsel işlev bozuklukları gibi durumlar ilacın yan etkileri içerisinde yer alıyor. Ayrıca saç dökülmesine de sebebiyet verebilmekte.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.