E-Nabiz

Bepanthen Krem Antibiyotik mi

11.01.2023
Bepanthen Krem Antibiyotik mi
Bepanthen muadiliPantomed, Pantonel, Dexpanten, Beheptal, Armathene
Bepanthen reçetesiz fiyatı111.04 TL
Barkod numarası8699546355174
Bepanthen endikasyonlarıSivilce izi tedavisi ve gerginleşen cildin rahatlaması tedavisinde endikedir

Bepanthen, cilt yaralanmalarının iyileşmesini hızlandırmak ve cildin yeniden oluşmasını sağlamak için kullanılan bir merhem olarak bilinir. İçeriğinde baklofen olan merhem, cildin nem dengesini sağlamakta ve cildi rahatlatmaktadır. Bepanthen, yanıklar, yaralar, döküntüler, çatlaklar ve cildin aşınması gibi cilt sorunlarına veya cildin kuruma problemlerine karşı kullanılabilir. Ayrıca, bebeklerde sıklıkla kullanılan bir ürün olması nedeniyle, bebek maması çıkarmalarının iyileşmesinde de etkilidir.

Bebeklerde sıklıkla kullanılmasından dolayı birçok ebeveyn Bepanthen plus antibiyotik mi diye araştırmaya başlıyor. Aklınıza sıklıkla takılan bu soruya burada bir netlik kazandıralım. Bepanthen Krem Antibiyotik değildir. Bepanthen sadece cilt yaralarının iyileştirilmesinde kullanılan merhemdir. Bepanthen krem reçeteli veya reçetesiz olarak eczanelerde satılır. Krem 30 mg tüpler içerisinde satılır. Bepanthen krem eczane fiyatı ise şuan güncel kur ile 111.04 TL’dir.

Bepanthen Krem Kullananlar

Bepanthen krem, genel olarak herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Ancak, bazı durumlarda Bepanthen krem kullananlar dikkat etmelidir. Kremi kullanan hastaların dikkat etmesi gereken şeyler şunlardır; Eğer cildinizde bir alerjik reaksiyon oluştuysa veya Bepanthen’in içindeki bileşenlere alerjik olduysanız kullanmamalısınız. Eğer cildinizde bir enfeksiyon varsa, önce enfeksiyonun tedavi edilmesi gerekir ve sonra Bepanthen krem kullanılabilir.

Bepanthen krem, yaraların içine uygulanmamalıdır. Ağır yaraların tedavisinde doktorlarınıza danışmalısınız. Eğer hamileyseniz, emziriyorsanız veya cildinizin duyarlı olduğunu düşünüyorsanız, önce doktorunuzla danışmanız veya eczacınızla konuşmanız sizin için daha iyi olacaktır.

Faydalı makaleler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.