E-Nabiz

Disülfiram Reçetesiz Alınır mı

30.12.2022
Disülfiram Reçetesiz Alınır mı
Disülfiram MuadiliAntabuse
Disülfiram Fiyat 202355.52 TL
Barkod Numarası8699540010208
Reçete RengiBeyaz reçete ile satılır

Disülfiram içerikli ilaçlar alkol bağımlılığını yenmek sureti ile alınmaktadır. Dolayısı ile kişinin kendi kendine alabileceği bir etken madde değildir. Disülfiram etken maddesi ile alkol bağımlılığını yenebilen ilaçlar arasında Antabus sıklıkla gündeme gelmektedir. Disülfiram reçetesiz alınır mı alkol tedavisi alan hastalar açısından önem teşkil eder. Bilindiği gibi alkol tedavisi zorlayıcı ve kişinin istemesine bağlı olarak gelişim göstermektedir.

Reçetesiz Disülfiram eczaneden alınır mı merak konusudur. Alkol bağımlılığına dair ilaçlar psikiyatri doktorlarınca yazılmaktadır. Disülfiram etken maddesi doktor tarafından reçete edildikten sonra eczaneden alınmalıdır. Bu ilaç doktor gözetimi ile alınmalıdır. Bazı hastalar ilaca hastanede başlatılmaktadır. Normal reçete ile satılsa da eczaneden reçetesiz olarak almanız mümkün değildir.

Disülfiram Reçetesiz Satılır mı

Disülfiram alkole karşı aşırı isteğin engellenmesi için kullanılan bir etkin bir maddedir. Alkol bağımlılığının son bulabilmesi için Disülfiram asetaldehit üretimini bertaraf ederek alkolün yol açtığı bağımlılığı yıkmaya yönelik kullanılır. Disülfiram içerikli ilaç kullanan kişiler ilacı kullanmaları ile birlikle alkole karşı duyarlılık oluştururlar. Öyle ki az bir doz alkolde bile asetaldehit yükselebilmektedir.

Disülfiram reçetesiz alınır mı alkol bağımlılığı geliştiren kişilerce merak edilmektedir. Bilindiği üzere alkol en kötü alışkanlıklardan biridir. Bu yüzden bırakmak için destekleyici ilaçlar kullanmak önem taşımaktadır. Disülfiram reçeteli mi önemli bir sorudur. Çünkü Disülfiram kullanımı mutlaka doktor gözetiminde alınması gerekmektedir. Bu anlamda alkol bağımlılıklarında hastanede ilaç dozu ve başlangıcı sağlanabilmektedir.

kaynak: https://www.ilacbu.com/disulfiram-recetesiz-alinir-mi/

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.