E-Nabiz

Plavix Aile Hekimi Yazabilir mi

14.06.2022
48
Plavix Aile Hekimi Yazabilir mi

Plavix aile hekimi yazabilir mi diye merak ediyorsunuz. Bu içeriğimizde sizlere bu ilacı aile hekiminin reçete edip etmeyeceği konusunda bilgi vereceğiz. Ayrıma dikkat etmek ve güvenilir, güncel bilgiyi almak için sizler de içeriğimizden yararlanabilirsiniz. Plavix antitrombositer türünden bir ilaçtır. Kalpte ve damarda kan pıhtısı oluşumunun engellenmesini ortaya oyan bir ilaçtır. Bu nedenle ilgili bölümlerin uzmanlık alanına girmektedir. Bu ilgili ilacın kullanımı rapora istinaden olur. Kullanım süresi vardır. Süreli kullanım gerektiren ve bu kapsamda rapor çıkarılabilen bir ilaç olarak karşımıza çıkar. Sağlık kurulunun vermiş olduğu bir rapor oluşturulduğu için, hastanın kurul kararı ile raporunun olması gerekir.

Singulair aile hekimi yazabilir mi

Raporu aile hekimi çıkaramaz. Belirli uzman heyetinden oluşan bir gurup hekimin onayı ile rapor çıkarılır. Bu raporda ilgili ilacın kullanımının gerekçesi, ne kadar dozda kullanabileceği ve raporun süresi belirtilmektedir.

Plavix Aile Hekimi Tarafından Yazdırılabilir mi

Plavix ilacını aile hekimi reçete edemez. Bu ilaç kardiyoloji bölümü, dahiliye bölümü, nöroloji bölümü veya kalp, damar cerrahisi bölümü hekimlerince yazılır. Bu hekimlerin uzmanlık gerektiren alanına girdiği için ilgili bölümdeki hekimler ilacı reçete edebilir. Ancak bu bölümlerden herhangi birinden hastanın raporu bulunuyor ise, raporu olan süre boyunca aile hekimi tarafından da reçete edilebilir. Bu ayrıma dikkat etmek gerekir. Yalnızca raporu olan hastalar yeniden uzmanlık gerektiren bir hekimden randevu almak yerine sağlık ocağına giderek aile hekiminden ilgili ilacı reçete ettirebilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.