E-Nabiz

Varfarin Reçetesiz Satılır mı

05.12.2022
Varfarin Reçetesiz Satılır mı

Pıhtıönler bir ilaç olarak kullanılan Varfarin, damarlarda pıhtı oluştuğunda ya da oluşma ihtimali olduğunda tercih edilmekte olan bir ilaçtır. İlacın kalp damar ve ritm bozukluğu olan hastalarda ameliyat öncesi ve sonrası doktorlar tarafından yazıldığı bilinmektedir. Varfarin reçetesiz satılır mı hastaların merak ettiği bir konu olarak karşımıza çıkıyor. Bu ilaç reçetesiz olarak verilmemektedir.

Varfarin reçeteli mi diye merak edenler için de ilacın reçeteli olduğunu söylemek gerekmekte. Ilaç reçeteli olarak temin edilebilecektir. Ameliyat öncesinde ya da sonrasında nasıl kullanacağınız doktorunuz tarafından size belirtilecektir. Bu kullanım durumu içerisinde ilacınızı kullanmanız önerilmekte ve fazla ya da az doz almanız önerilmemektedir.

Varfarin Reçetesiz Alınır mı

İlacın genel olarak bir doz ile başlandığı bilinmektedir. İleriki zamanlarda da dozajı doktor tarafından arttırılabilmektedir. Varfarin reçetesiz alınır mı konusuna baktığımızda ilacın reçetesiz alınamayacağı görülmekte. İlacı sadece doktoronuz verebilmektedir. Varfarin eczaneden alınır mı? Varfarin eczanelerden rahatlıkla alınabilecek bir ilaçtır.

Zyprexa reçetesiz satılır mı

Varfarin, bazı besinlerle beraber kullanılmaması gereken bir ilaçtır. Pıhtı giderici özellik gösterdiği için bazı besinlerle beraber tüketilmesi kanamaya sebep olabilmektedir. İlacın içerisinde yer alan prospektüsü dikkatli bir şekilde okumanız önerilir. Aynı şekilde doktorunuzun önerilerini de ilacı kullanırken dikkate almalısınız. Kanama riski oluşturan spor aktivitelerinden de (boks, karate vb.) ilacı kullandığınız dönemde uzak durmanız gerekmektedir. Gebelik ve emzirme dönemindeyseniz ilacı buna uygun kullanmanız gerekecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.