E-Nabiz

Travazol krem aile hekimi yazabilir mi

10.03.2022
Travazol krem aile hekimi yazabilir mi

Travazol krem aile hekimi yazabilir mi diye merak edip araştırma yapıyor iseniz bu yazımızda Travazol krem hakkında bilgi bulabileceksiniz. Bu ilacın ne için kullanıldığına ve aile hekiminin bu ilacı yazıp yazamadığı hakkındaki bilgileri bu alanda bulacaksınız.

Travazol krem nedir?

Alerjik cilt reaksiyonları, mantar ve egzama gibi cilt rahatsızlıklarının giderilmesi amacı ile kullanılmaktadır. Bu cilt rahatsızlıklarının meydana getirmiş olduğu yanma ve kaşıntı hissini ortadan kaldırmak amacı ile kullanılır. 2022 yılında son güncel rakama göre ilacın fiyatı 30 TL’dir. Ancak SGK’ nın karşılamış olduğu ilaçlar listesinde yer aldığı için reçeteli olarak satın alınması daha çok tercih edilmektedir. Bu nedenle de sağlık ocağından aile hekimi tarafından yazılır mı diye merak konusu olmaktadır.

Travazol krem aile hekimi yazabilir mi?

Travazol krem aile hekimi tarafından yazılabilir. Yazılmasında herhangi bir sıkıntı yoktur. Çünkü bu merhem mantar ve deri rahatsızlıklarına yönelik bir ilaçtır. Her ne kadar birtakım mantar ilaçları aile hekimleri tarafından yazılamıyor olsa da Travazol kremi sağlık ocağında reçete ettirmek mümkün olmaktadır. Reçete ile ortalama 7 ile 10 TL arasında bir fiyata denk gelmektedir.

Reçetesiz fiyatı ile reçeteli fiyatı arasında büyük fark olmaktadır. Her ne kadar reçetesiz şekilde satılıyor olsa da fiyat farkı nedeni ile hastalar özellikle sağlık ocaklarından bu ilacı reçete ettirmek istemektedir. Her türlü deri ve cilt rahatsızlıklarında he rahatlatma sağlayan hem de bu rahatsızlıkları geçirme konusunda etkili olan bir merhemdir.

Yorumlar
 1. Müslüm dedi ki:

  Ayak kokusunu önler
  Pişiği önler
  Mantarı önler
  Kaşıntıyı önler

  1. Admin dedi ki:

   Önemli bilgileriniz için teşekkür ederiz. Travazol kremi kullanan kullanıcılar tarafından olumlu yorumlar gelmektedir.

 2. Müslüm dedi ki:

  Ayrıca da aıle hekımı 2 tane verir cildiye ise sınırsız yazar