E-Nabiz

Aircomb Aile Hekimi Yazabilir mi

08.06.2022
Aircomb Aile Hekimi Yazabilir mi

İçeriğinde etkin madde olarak motelukast, sodyum ve desloratadin içerir. Yardımcı maddeler ise; kalsiyum hidrohen fosfat dihidrat, magnezyum stearat, kroskarmelloz sodyum gibi çok fazla sayıda bileşenden oluşur. Aircomb, bileşik olarak 10mg montelukast ve 5mg desloratadin etkin maddeleri içeren pembe renkli, dikdörtgenimsi, filmli tabletlerdir. Aircomb, isteğe bağlı olarak 30 ve 90 tablet içeren ambalajlarda satışa sunulur. Nezle ve astım tedavilerinde kullanılır.

Aircomb Kullanma Talimatı

Aircomb’un bileşiğindeki etkin madde veya yardımcı maddelerden herhangi birine yönelik bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmayınız. Fıstık veya soya alerjisine sahipseniz bu ilacı kullanmayınız. 15 yaş ve üstü için önerilen doz günde bir tablettir.

Tedavinin süresi rahatsızlığın türü, süresi ve derecesine göre değişkenlik gösterebilir, doktorunuz bunu size bildirecektir.

Aircomb uygulama yöntemi; ağız yoluyla, bir miktar su ile yutulması şeklindedir.

Bu ilacı aç karna veya tok karna serbest bir şekilde alabilirsiniz. Astımınızda veya solunumunuzda herhangi bir kötüleşme fark ederseniz derhal doktorunuzla iletişime geçiniz. bu ilaç astım ataklarına tedavi olması amacıyla üretilmemiştir. Atak durumunda doktorunuzun tavsiyeleri üzerine hareket ediniz ve ataklar için kullandığınız acil durum ilaçlarınızı yanınızdan ayırmayınız. Aircomb ilacın diğer ilaçlar ile kullanımında bilinen bir olumsuz etkileşimi yoktur.

Aircomb Aile Hekimi Yazabilir mi

Eczanelerde normal reçete ile satılan Aircomb’un aile hekimleri tarafından yazılabilmesi noktasında kısıtlayıcı bir durum bulunmamaktadır. Aile hekimleri Aircomb’u reçete olarak yazabilme yetkisine sahiptir.

Aile hekimi ritalin yazabilir mi

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.