E-Nabiz

Flixonase Sprey Aile Hekimi Yazabilir mi

08.06.2022
Flixonase Sprey Aile Hekimi Yazabilir mi

Flixonase sprey, 100mg bileşiğinde etkin madde olarak 50mikrogram flutikazon propiyonat içerir. Yardımcı madde olarak ise; dekstroz, feniletil alkol, benzakonyum klorür gibi çeşitli bileşenler içerir. Flixonase sprey, dört yaş üzeri çocuklarda görülen saman nezlesi, mevsimsel alerjik nezle ile mevsimsel olmayan nezlelerin tedavisinde ve hastalık öncesi önlenmesinde kullanılır. Bu sprey, her şişesinde yaklaşık olarak 120 doz püskürtme içerir.

Flixonase Kullanma Talimatı

Flixonase spreyin bileşiğindeki etkin madde veya yardımcı maddelerden herhangi birine yönelik bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmayınız.

Hamileyseniz, emziriyorsanız, burun içi enfeksiyonunuz varsa yada burun ameliyatı geçirdiyseniz dikkatli bir şekilde kullanınız.

Tam etki ve kesin bir sonuç görebilmek için flixonase spreyi birkaç gün kullanmak yeterli olur fakat düzenli olarak kullanmanız gerekir. Artık ilacın gerekmediğini düşünseniz de doktorunuz izin vermedikçe tedaviyi yarıda kesmeyiniz.

iliadin burun spreyi reçetesiz alınır mı

4-11 yaş arası çocuklarda alınması gereken doz tercihen sabahları, günde bir kez her bir burun deliğine bir spreydir. Doktorunuz duruma göre dozu günde iki defaya artırabilir.

12 yaş üzeri çocuklar ve yetişkinler için alınması gereken doz tercihen sabahları, günde bir kez her bir burun deliğine iki spreydir. Doktorunuz duruma göre dozu günde iki defaya artırabilir.

Flixonase Sprey Aile Hekimi Yazabilir mi

Eczanelerde normal reçete ile satılan flixonase spreyin aile hekimleri tarafından yazılabilmesi noktasında kısıtlayıcı bir durum bulunmamaktadır. Aile hekimleri flixonase spreyin reçete olarak yazabilme yetkisine sahiptir.

Aile hekimi ritalin yazabilir mi

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.