E-Nabiz

Benzoxin Kremi Aile Hekimi Yazabilir mi

05.06.2022
Benzoxin Kremi Aile Hekimi Yazabilir mi

Akneli ciltlerin tedavisinde kullanılan bir krem çeşididir. Cildin yüzeyine ve deri altına etki etme kabiliyetine sahiptir. Kısa bir zaman diliminde akne ve sivilce görünümünü yok ettiği bilinir. Peki, benzoxin jel krem aile hekimleri tarafından yazılabilir mi

Benzoxin Krem Ne İşe Yarar

Benzoxin yalnızca eczanelerde satışa sunulan ve uzman doktorlar tarafından reçete edilebilen bir jel krem formudur. Etken maddesi klindamisin fosfat ve benzoil peroksit olmaktadır. Aknelere yol açan bakteri ve mikropların cilt yüzeyinden ve cildin alt tabakasından uzaklaştırılmasını mümkün kılar. Kullananların son derece memnun kaldığı bu krem, kısa zamanda akneli cilt görünümünü yok etmeye yardımcıdır.

Benzoxin krem, akne ve sivilceye ek olarak siyah nokta ve beyaz nokta gibi cilt sorunlarının tedavisinde de son derece etkilidir. Cildin dış yüzeyini kurutucu bir özelliği olan benzoxin jel krem, akneli bölgedeki cilt problemlerinin hızla kaybolmasına olana tanıyor. Kremin yardımcı bileşenleri arasında saf su, simetikon, sodyum lauril sülfat, karbomer 974P, gliserin, poloksamer 188 yer alıyor. Bu nedenle, eğer bu bileşenlere karşı alerjiniz var ise kremi kullanmadan evvel hekiminize danışmanız çok önemli bir detaydır.

Benzoxin Krem Aile Hekimi Tarafından Yazılabilir mi

Benzoxin krem hakkında merak edilen hususlardan biri de bu kremi aile hekimlerinin yazıp yazamayacağı. Benzoxin krem dermatologlar tarafından reçete edilebilen bir kremdir. Dolayısıyla aile hekimleri bu kremi yazamazlar.

Benzer Krem Makalelerimiz

Magnis krem aile hekimi yazabilir mi

Fucicort krem aile hekimi yazabilir mi

Travazol krem aile hekimi yazabilir mi

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.