E-Nabiz

MHRS sistemde üyelik kaydınız bulunmaktadır

28.02.2022
MHRS sistemde üyelik kaydınız bulunmaktadır

MHRS sistemde üyelik kaydınız bulunmaktadır, MHRS ye nasıl kayıt olunur, MHRS sistemde üyelik kaydınız bulunmaktadır hatası ve MHRS ye yeniden kayıt nasıl yapılır gibi sorular hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Sağlık Bakanlığı; sağlıkta dönüşüm projesi ile Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS)’ ni yürürlüğe koymuştur. İnternet aracılığıyla sistemden hastane ve aşı randevusunu kolayca alabilirsiniz. Ancak sisteme ilk giriş yaptığınızda istenilen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde giriş yapmanız gerekmektedir. Aksi takdirde güvenlik konusunda bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu sorunlardan en sık rastlanılan durum sistemde kayıt yaptırmadığınız halde sistemde randevunuz gözükmektedir. MHRS kayıt yaptırmadım ama kaydım gözüküyor diyorsanız kaydı bazı adımlarla silebilirsiniz.

MHRS sistemde üyelik kaydınız bulunmaktadır

MHRS resmi sayfasından istenilen kişisel bilgilerinizle ve kişisel şifrenizle üye olabilirsiniz. Üyeliğinizi tamamladıktan sonra sistemde sağ üst köşede yer alan ‘Hesap Bilgileri’ sekmesine tıklamalısınız. Sayfada yer alan iletişim bilgilerinizi mutlaka tamamlayıp aktive etmelisiniz. Şifrenizi unuttuğunuzda iletişim bilgiler aracılığıyla tekrardan giriş yapabilirsiniz. Özellikle telefon numaranızı doğrulamanız gerekmektedir. Haberiniz olmadan alınan randevulardan anında haberiniz olmaktadır. Bilgileriniz değiştiğinde mutlaka hesabınızı güncel tutmalısınız.

E- posta hesabınızın çalınması durumunda sisteme kayıt yaptırmadan da kaydınız gözükebilmektedir. Bazı durumlarda eski telefon numarası kullanıcınız iletişim bilgilerini değiştirmemesinden kaynaklanabilmektedir. Hesabınıza yabancı kişilerin girmesini önlemek için ‘Şifremi Unuttum’ butonundan hesap bilgilerinizi yenilemeniz gerekmektedir. Eğer uygulama üzerinden kaydınızı silemiyorsanız mhrsyardim@saglik.gov.tr adresiyle iletişime geçebilirsiniz. Ad – soyad, iletişim bilgileriniz ve yaşadığınız sorunu açıklayıcı bir şekilde belirtmelisiniz. Yetkili kişilerden sorununuzun giderilmesini sağlayabilirsiniz. MHRS kayıt yaptırmadım ama kaydım gözüküyor, adıma randevu alınmış gibi sorunlarla karşılaşmamak için kişisel bilgilerinizi ve şifrenizi güvende tutmalısınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.