E-Nabiz

TC den aile hekimi sorgulama

07.02.2022
TC den aile hekimi sorgulama

TC den aile hekimi sorgulama, TC ile aile hekimi sorgulama, TC no ile aile hekimi sorgula ve tc kimlik numarasıyla aile hekimi sorgulama gibi sorular hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Aile hekimini sorgulamanın birçok yolu bulunuyor. En yakın aile sağlığı merkezine gitmek, ilçe Sağlık Müdürlüğü’ne gitmek, SMS ile sorgulamak veya İnternet üzerinden sorgulamak. Eğer T.C Kimlik numaramız ile aile hekimliğini sorgulatmak istiyor ve bir yere gitmeden evimizden öğrenmek istiyorsak karşımızda iki yol bulunuyor. Birisi SMS ile sorgulatma diğeri ise internet üzerinde sorgulama yapma.

TC den aile hekimi sorgulama

Kimlik numaramız ile aile hekimimizi öğrenmek için iki yol bulunmakta. Birisi SMS ile sorgulama yapmak diğeri ise E-devlet üzerinden yani internetten sorgulama yapmak. SMS ile sorgulama yapmak için operatör fark etmeksiniz AH yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra T.C Kimlik numaramızı yazıp 6998’e bir kısa mesaj göndermemiz yeterli olacaktır. Aile hekimi bilgilerimiz telefonumuza SMS ile iletilecektir. SMS ile aile hekimliği öğrenme işleminin 1 TL ücreti bulunmaktadır. Gönderdiğiniz SMS karşılığında sizden 1 TL kesilecektir.

E-devlet üzerinden sorgulama yapmak için ise ekstradan e-devlet şifresine ihtiyaç duymaktayız. E-devlet şifremizi PTT üzerinden alabilir veya yeni nesil kimlik kartımız varsa bu şekilde E-devlet sistemine giriş yapabiliriz. Giriş yaptıktan sonra E-devlet üzerinde bulunan “Aile Hekimi Bilgisi Sorgulama” hizmetini kullanarak aile hekimimizi öğrenebiliriz. Açılan sayfada aile hekimimize ve bağlı olduğumuz aile sağlığı merkezine ait bilgiler çıkacaktır. Daha sonrasında bağlı olduğumuz aile hekimliği üzerinden işlemlerimizi gerçekleştirebiliriz. E-devlet ile yaptığınız sorgulamalar tamamen ücretsizdir. E-devlet üzerinden ücretsiz bir şekilde aile hekiminizi öğrenebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.