E-Nabiz

Aile Hekimim Kim? Aile Hekimi Sorgulama

13.01.2022
Aile Hekimim Kim? Aile Hekimi Sorgulama

Aile hekimim kim nasıl öğrenebilirim, aile hekimim kim, aile hekimi sorgulama, TC no ile aile hekimim kim, aile hekimi sorgulama edevlet ve aile hekimi sorgulama benim doktorum kim TC ile öğrenme gibi sorular hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Aile hekimi sorgulama sürecinde aşağıdaki adımları tamamlayarak ücretsiz, hızlı ve kolay bir şekilde aile hekiminizin kim olduğunu öğrenebilirsiniz. En hızlı şekilde aile hekiminiz hakkında bilgi almak için E-Devlet sitesini ziyaret ediniz.

Aile Hekimim Kim? Aile Hekimi Sorgulama

Aile hekiminizin kim olduğunu öğrenmek için ücretsiz veya ücretli olarak kullanılabilecek sorgu türleri şunlardır:

  • İlçe Sağlık Müdürlükleri ile iletişime geçerek veya web sitelerini ziyaret ederek (Bazı ilçelerde İlçe Sağlık Ocağı olmadığı için İlçe Toplum Sağlığı Merkezleri)
  • Randevu almak için 182 randevu hattını arayın
  • SMS ile aile hekiminizi öğrenmek isterseniz cep telefonlarınızı kullanabilirsiniz.

E-Devlet Şifresi Olmayanlar Aile Hekimini Öğrenebilir Mi?

182’yi arayarak, ikamet ettiğiniz İlçedeki İlçe Sağlık Müdürlüğü’nü arayarak veya İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne bizzat giderek hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde öğrenebilirsiniz. Bazı küçük ilçelerde İlçe Sağlık Müdürlüğü henüz oluşturulmamıştır. Bunun yerine Toplum Sağlığı Merkezleri ile iletişime geçmeniz gerektiğini asla unutmayın.

1 TL SMS göndererek de sorgulama yapılabilmektedir. T.C. kimlik ile E-Devlet sorgu sayfası yukarıda da açıkladığımız gibi aile hekiminizin kim olduğunu internetten öğrenmenin tek yolu. Ayrıca öğrenmek için 182 randevu hattını arayabilirsiniz. Vatandaş artık Aile Sağlığı Merkezi’ne bağlı değil, belirli bir hekime bağlı. Sonuç olarak, hangi aile hekimine bağlı olduğunuzu belirten bir ASM sorgulaması yerine aile hekimi sorusu olarak göndermelisiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.