E-Nabiz

Contractubex Reçetesiz Satılır mı

30.08.2022
Contractubex Reçetesiz Satılır mı

İnsan vücudunda uzun yıllar var olan ve geçmeyen yara ya da ameliyat izlerinin iyileşmesini sağlayan bir ilaç olarak bilinen Contractubex, hem kalıcı izler bırakmış yanıkların tedavisinde hem de çukurlaşmış sivilce izlerinin giderilmesinde etkilidir. Dış yüzeydeki bu izleri giderme konusunda gayet başarılı olan bu ilaç, krem şeklindedir. Şimdi bu krem ile ilgili Contractubex reçetesiz alınır mı? Contractubex aç mı tok mu? şeklinde merak edilen sorulara cevap vereceğiz.

Thincal şurup reçetesiz alınır mı

Ağır yaralanmalar sonucu oluşan izlerin ve ameliyat sonrası ortaya çıkan kalıcı dikiş izlerinin ortadan kaldırılması için kullanılan Contractubex, reçete ile satın alınmamaktadır. Güncel eczane satış fiyatı 171 TL’dir ve Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından ödemesi mevcut değildir.

Contractubex Aç Karna mı Tok Karna mı

Cilt üzerinde bulunan yanık, yara, çizik, çatlak, kesik ve benzeri izlerin üstüne sürülüp masaj yapılarak yedirilen Contractubex kremin, günde 2 kere kullanımı yaygın olan dozdur. Ancak bu doz doktorun tavsiyesine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Kullanım süresi mevcut yara izinin durumuna göre uzayabilmektedir. Yaranın kapanmasının hemen ardından uygulanacak olan Contractubex jel, daha fazla etki sağlamaktadır. Şu önemli hususlara da değinmekte fayda var ki uygulama yapılacak olan yara bölgesi aşırı soğuk ve sıcak ile temas etmemelidir. Güneş ışınlarından uzak tutulmalıdır. Yine o bölgeye çok sert bir şekilde masaj yapılmamalı, krem nazikçe yedirilerek bırakılmalıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.