E-Nabiz

MHRS Randevu Düşürme

23.04.2022
MHRS Randevu Düşürme

Merkezi Hekim Randevu Sistemi(MHRS), Sağlık Bakanlığı’na bağlı tüm kamu kurum ve kuruluşlarından istediğiniz zaman rahat bir şekilde randevu almanızı sağlayan entegre bir sistemdir. İster telefon ister internet yoluyla, saatin bir önemi olmaksızın branş, hekim ve saati dilediğiniz gibi seçebileceğiniz randevuları oluşturabilirsiniz. Almak istediğiniz randevu tarihi ya da saati sizin için uygun değil mi? MHRS randevu sisteminden, hekimlerin randevularını takip edebilir uyarı sistemlerini aktive edebilirsiniz.

MHRS Randevu Alma

MHRS randevu alma işlemlerinizi nerde olduğunuzun önemi olmaksızın ALO 182 çağrı hattından telefon ile ya da internet aracılığıyla MHRS üyeliğinizi tamamlayarak gerçekleştirebilirsiniz. MHRS randevu düşürme işlemlerinizde sıkıntı yaşıyor, randevuyu onayla adımını gerçekleştirmenize rağmen kaydınızı göremiyor musunuz? Sistem yoğunluğu ya da sistemsel sorunlardan kaynaklı randevunuzu alamıyor olabilirsiniz. Bir süre bekledikten sonra sisteme tekrar girerek randevu alma işleminizi tekrarlayabilirsiniz. Randevu kaydınızı görene dek işleminizi sürdürmeniz gerekir, aksi halde herhangi bir randevu almış sayılmazsınız.

MHRS Randevu Düzeltme

MHRS randevu alma onayınızı alarak dilediğiniz randevuyu kaydettiniz. Ancak bu randevuyu başka bir tarihle mi değiştirmek istiyorsunuz? Bu amaçla MHRS randevu düzeltme niteliğinde öncelikle aldığınız randevuya, iptal etme onayı vermeniz gerekir. Başka bir yöntem olarak ALO 182 çağrı merkezini arayarak randevunuzun iptalini talep edebilirsiniz. Ardından yeni bir randevu oluşturma işlemi için tekrar sisteme girmeli ve yeni randevu saatlerini incelemelisiniz. Size uygun bir randevu bulamadınız mı? Sistemin sizin için kolaylaştırıcı bir diğer özelliği olan randevu hatırlatma talebi uygulamasıyla, istediğiniz hekim için uyarı sistemini aktive edebilir ve boş randevu olduğunda haberdar olma şansına sahip olabilirisiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.