E-Nabiz

Fucicort Krem Reçetesiz Alınır mı

03.02.2023
Fucicort Krem Reçetesiz Alınır mı
Fucicort muadiliTirecort, Stafine cort, Fucitec plus,
Fucicort reçetesiz fiyatı118.03 TL
Barkod numarası8699514350088
Fucicort endikasyonlarıİnflamatuar olan dermatozların tedavisinde endikedir

Farklı deri hastalıklarının tedavisinde kullanılan fucicort krem ciltteki bakterilerin çoğalmasına engel olur. Özellikle sivilce ve çeşitli cilt sorunlarının tedavisi için doktor tarafından reçete edilir. Fucicort krem reçetesiz alınır mı diye bakıldığında alınabildiği ancak doktor kontrolünde kullanılması gerektiği belirtilir. Krem kaşıntı sonrasında deri üzerinde meydana gelen tahribat, cilt lekeleri ve iltihaplı sivilce gibi durumlara karşı fayda sağlar.

Ameliyat sonrasında dikişlerin tedavisinde, egzama tedavisinde ve güneş yanıklarında da krem işe yarayacaktır. Fucicort krem reçeteli mi sorusuna cevap arandığında normal reçeteli olduğu görülür. Sürekli tekrar eden cilt hastalıklarına karşı etkili olan krem içeriğinde bulunan fusidik asit ile bakterilerin çoğalmasına engel olur.

Fucicort Krem Reçetesiz Satılır mı

SGK tarafından karşılanan ilaç grubuna dahil olan fucicort krem reçetesiz satılır mı diye araştırıldığında satıldığı ve fiyatının 118.03 TL olduğu görülür. Uygulama sırasında kremin göze temas ettirilmemesi gerekir. Eğer yanlış bir yere sürülürse bol su ile yıkanmalıdır. Uzun süreli kullanım için uygun olmayan krem çocuklar için uygulanacağında mutlaka doktora danışılmalıdır.

Fucicort krem eczaneden alınır mı sorusunun cevabı evettir. İlaç doğrudan ya da reçeteli olarak eczaneden temin edilebilir. Kremin faydalı olabilmesi için uygulanacağı bölge temiz olmalıdır. Ufak miktarda alınan krem sorunlu bölgeye ince bir tabaka halinde sürülür ve ardından mutlaka eller yıkanır.

Diğer kremler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.