E-Nabiz

MHRS randevu alma saatleri

20.02.2022
MHRS randevu alma saatleri

Bir sağlık sorununuz veya durumunuz varsa, MHRS veya Merkezi Hekim Randevu Sistemi, istediğiniz bir aile hekimi veya devlet hastanesinden randevu almanıza olanak tanır. Aile doktorunuzla bir video arama ile muayene planlayabileceğiniz gibi geleneksel bir muayene planı da oluşturabilmektesiniz. Ayrıca MHRS sistemine giriş sağladıktan sonra, genel arama yaparak bulunduğunuz yerde bir devlet hastanesinden veya şehrinizdeki bir hastaneden poliklinik randevusu alabilirsiniz. MHRS ayrıca poliklinik randevularının yanı sıra, bir de aşı randevusu planlamanıza da olanak sağlamaktadır.

MHRS randevu alma saatleri

MHRS’ de bir randevu planlarken, en erken 1 gün ve en geç 15 gün sonrası için randevu alabileceğinizi unutmayın. Sonuç olarak, bir sonraki 15 gün için açılacak olan yeni randevular her gece saat 12’yi 1 dakika geçecek şekilde açılmaktadır. Bu yüzden, MHRS Hastane Randevu Merkezinden randevu almak isteyenler saat 00.00’den sonra yeni bir randevu olup olmadığını kontrol etmelidirler.

Başka bir yöntem olarak, ALO 182 randevu sistemi 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. Bu sistem haftanın yedi günü, günde 24 saat çalışır. Ayrıca MHRS programını kullanarak istediğiniz zaman bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan randevu alabilirsiniz. Telefonunuzun alarmını 00:01’e kurduğunuz takdirde, almayı planladığınız randevunun dolu olup olmadığını rahatlıkla kontrol edebilir, boş olması halinde rahatlıkla randevu alabilirsiniz.

Her gün 00:01’den sonra günün geri kalanı için sıfırdan yeni randevular açıldığı gibi gün içerisinde de saat 16.00’dan sonra fazla yoğunluk olmasına bağlı olarak yeni randevuların açılması da mümkündür. Bu nedenle randevuların oluşturduğu yoğunluktan dolayı alamadığınız bir randevunuz bulunuyorsa saat 16.00’dan sonra istediğiniz poliklinikte boş bir randevu bulabilme olanağınız daha yüksektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.