E-Nabiz

Beloc aile hekimi yazabilir mi

16.03.2022
Beloc aile hekimi yazabilir mi

Beloc aile hekimi yazabilir mi, beloc ilacı nedir, beloc ne için kullanılır, sağlık ocağına gitmeden ilaç yazdırılabilir mi ve aile hekimi beloc zok 50 mg yazabilir mi gibi sorular hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Beloc ilacı kalp atım hızını yavaşlatmaya yarayan bir ilaçtır.

Beloc ilacı nedir? Beloc ne için kullanılır?

Beloc ilacı reçeteli olarak alınmaktadır. Vücutta bazı doğal kimyasalların Kan damarları ve kalp üzerindeki etkisini engellemeye yarar. Böylelikle kalp atış kızını kalp ve Kan basıncının üzerindeki zorlamayı azaltmaya yarar Doktorlar Beloc ilacının sabah alınmasını önermektedirler. Beloc ilacı kalp üzerinde etkili bir ilaç olduğu için öncelikle bu ilacı Doktor kontrolünde kullanmanız gerekmektedir. Beloc ilacının en büyük belirtilerinden olan yorgunluk hissi en yaygın yan etkisidir. beloc ilacını muhakkak Doktor kontrolünde kullanmalısınız Ayriyeten Bu ilacı kademeli olarak bırakmanız gerekmektedir. Beloc ilacının tedavisinin birden kesilmesi çok şiddetli yan etkilere sebep olabilmektedir. Özellikle kalp yetmezliği kalp hızında yavaşlama ve tansiyon düşüklüğü olan hastalar kan dolaşım problemi olan kişilerin bu ilacı kullanmaları önerilmemektedir.

Beloc aile hekimi yazabilir mi?

Aile hekimleri ve aile hekim uzmanlarının yazabilecekleri ilaçlar sınırlıdır. Aile hekimleri uzman hekimlerin yazabildiği tüm ilaçları reçete edebilmektedirler. Ancak Göz Hastalıkları Uzmanı psikiyatri uzmanı ve cildiye uzmanının uzman görüşünü gerektiren ilaçları yazmakla yetkili değildirler.

Beloc ilacının Kalp Damar Cerrahisi uzmanının inceleyip yazmasın da fayda vardır özellikle uzman görüşü gerektiren bu hastalıkları uzmanına tedavi olmanız gerekmektedir. Aile hekimi Beloc ilaç ilacını yazamamaktadır. Sizler de Uzman Hekim görüşü gerektiren rahatsızlıkları uzmanına muayene olarak çözebilirsiniz. Sağlık yetkililerimizin bilgisi dahilinde olmayan konularda zorlama yapmamalısınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.